Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Dolním Benešově narazilo nákladní auto do traktoru a o kousek dál se srazila dvě auta

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly ve čtvrtek odpoledne u dopravní nehody traktoru a nákladního automobilu v Dolním Benešově. Během zásahu se o 200 metrů dál pak srazila další dvě osobní auta. Zraněni byli 4 lidí, mezi nimi i jedenáctiletá dívka.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena 15 minut po třetí hodině, k zásahu byla vyslána jednotka ze stanice Hlučín a po provedení průzkumu a žádosti velitele zásahu rovněž automobilový jeřáb ze stanice v Opavě.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Nákladní automobil však skončil mimo komunikaci a hrozilo jeho převrácení. Hasiči vůz zajistili stabilizačními tyčemi a poté pomocí jeřábu nadzvedli a postavili na pevnou silnici, odkud si jej převzala odtahová služba."

V průběhu zásahu došlo přibližně o 200 metrů dále k další nehodě. Srazila se tam dvě osobní auta.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Automobil narazil do vlečky traktoru a poblíž na jiném místě došlo ke střetu dvou osobních vozidel a následnému toho k nárazu jednoho z nich do stromu. Záchranáři ošetřovali čtyři osoby – z první nehody muže středního věku s lehkým poraněním, z druhé pak jedenáctiletou dívku, ženy ve věku 51 a 70 let. Účastnice střetu utrpěly středně těžká poranění hrudníku, hlavy a zad. Všichni pacienti byli po ošetření na místě události transportováni do zdravotnických zařízení – FN Ostrava a Slezské nemocnice v Opavě."

V případě druhé nehody jel 52letý muž z Opavska Audi A5 v blízkosti diskotéky Kravín, a to ve směru od obce Kozmice na Opavu.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Podle všech doposud zjištěných skutečností a okolností se nechoval ohleduplně, svým jednáním mohl bezprostředně ohrožovat život, zdraví a majetek jiných osob, nepřizpůsobil rychlost jízdy silničnímu provozu a zezadu narazil do před ním jedoucího osobního motorového vozidla tovární značky Citroën C3, které řídila 51letá žena z Opavska. Tento automobil byl vlivem nárazu odmrštěn do levého jízdního pruhu, vyjel vlevo mimo pozemní komunikaci a narazil do vzrostlého listnatého stromu a do betonového pamětního kříže. Vůz audi sjel do pravého silničního příkopu, narazil do stromu a z příkrého srázu sjel do přilehlého rybníka."

Dechové zkoušky vyzněly u obou řidičů negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 321 tisíc korun. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Na místo se přesunula část zasahujících, ze stanice v Opavě bylo vysláno další družstvo hasičů. Jeden z automobilů byl na LPG, který po nárazu unikal. Hasiči plyn kontrolovaně vypustili, odřezali dřeviny, které bránily vyproštění automobilu a následně ho vytáhli navijákem.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Výše popsanou dopravní nehodou se v současné chvíli intenzivně zabývá policejní inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě prap. Bc. Lumír Peterek. Tento na opavském policejním čísle 974 737 581 případně kdykoli na mobilním telefonu dopravních policistů 735 788 950 přijme jakékoli svědectví k této kolizní situaci v dopravě. Zároveň žádá o poskytnutí případných kamerových záznamů z palubních kamer zde projíždějících motorových vozidel ostatních účastníků silničního provozu a také jakékoli svědecké informace k průběhu nehodového děje či k samotné jízdě, k chování a k jednání řidiče osobního automobilu Audi."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy