Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájem o práci řidiče sanitek je velký. Kurz vítkovické nemocnice absolvuje 24 zájemců

Čtyřiadvacet zájemců nastoupilo na konci srpna do vítkovické nemocnice do akreditovaného kvalifikačního kurzu, po jehož absolvování mohou účastníci vykonávat práci řidiče zdravotnické dopravní služby.

Akreditovaný kurz trvá celkem 3 týdny, přičemž první dva týdny jsou věnovány teoretické výuce a třetí týden praktické části. Na závěr pak čeká všechny na začátku října závěrečná zkouška. Největší část teoretické výuky je věnována zásadám první pomoci při náhlém postižení zdraví a poskytování základní ošetřovatelské péče.

Denisa Zielonková, specialistka vzdělávání Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice: "Účastníci se během kurzu seznámí se základy veřejného zdravotnictví, nahlédnou do somatologie, ale třeba i psychologie, kde se dozví, jak přistupovat k nemocným, raněným a rodičkám. Nedílnou součástí je pak také praktický nácvik komunikačních dovedností a trénink řešení možných krizových situací."

Akreditovaný kurz pro řidiče zdravotnické dopravní služby pořádá nemocnice již od roku 2019 a doposud proškolila 48 řidičů, z nichž řada našla rovnou i uplatnění ve zdravotnických zařízeních Skupiny AGEL.

Adam Knesl, mluvčí Skupiny AGEL: "Mezi účastníky přitom zdaleka nejsou jen zájemci z Ostravska, ale například i z Olomouce nebo z Krnova. Cena akreditovaného kurzu je 8 tisíc korun. O konání dalších kurzů bude nemocnice informovat na svých internetových stránkách."

Do kurzu se může přihlásit zájemci starší 18 let, kteří disponují řidičským průkazem skupiny B, mají alespoň roční praxi v řízení vozidla a mají ukončené základní vzdělání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy