Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tak to se povedlo! Lidé chválí proměnu tří historických domů na náměstí v Karviné

Po necelých dvou letech byla dokončena rekonstrukce tří historických domů na Masarykově náměstí v Karviné. Domy nabízejí prostory pro podnikání, ve dvou z nich jsou také byty a své nové působiště zde bude mít i Městské informační centrum a galerie.

V pátek 9.9. byly slavnostně otevřeny tři historické domy na náměstí, po velké rekonstrukci, která trvala necelé dva roky. Lidé měli možnost do prostor domů nahlédnout, zpřístupněny byly lidem i byty, které se ve dvou ze tří domů nachází. O prohlídku byl mimořádný zájem, lidé už před jejich otevřením stáli frontu.

anketa: obyvatelé Karviné: "Je to bezvadné, je to krásné. Jsme dlouho čekali, ale přece jsme se dočkali. Já jsem říkal, já se už nedočkám, ale vyšlo to." "Jsme moc rádi, že se to tady otevřelo a ještě se jdeme podívat na prohlídku jednoho bytu." "No super, bydlím tu už dlouho, vím, jak to vypadalo a teď to je krásné, tak ať je to využité a zajímavé pro návštěvníky, moc se mi to líbí." "Jo líbí, je to pěkné." "Ty křesla dole i ty místnosti jsou pěkný." "To tu je přepychové. To se mi líbí od počátku, jak to je, dobré." "Fakt to tu je hezké teď. My to tu známe už dost dlouho, skoro 60 let tu bydlíme."

Nad rekonstrukcí měl dohled Národní památkový ústav, v průběhu se také dělníci na stavbě potkávali s archeology, kteří zde prováděli záchranný průzkum.

Milan Válek, vedoucí projektu: "S odstupem času můžu zhodnotit, že nejsložitější byla situace, kdy jsme prováděli bourací práce, kdy jsme snášeli stropy, budovali jsme nové stropy."

V rohovém domu bude v přízemí bistro. V prostředním domě do konce roku najdou lidé informační centrum a galerii. Ve třetím domě bude obchod s obuví a zdravá výživa. 

V domech je připraveno šest nájemních bytů. Byty se budou pronajímat formou licitace, o ní vás budeme včas informovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy