Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podchod Horymírova v Ostravě-Jihu nově zdobí zajímavá místa Pískových dolů

Podchody ve špatném technickém stavu v Ostravě-Jihu postupně procházejí kompletními rekonstrukcemi. Aktuálně jde o podchody u zastávek Dřevoprodej a Tylova. Ostatní se zkrášlují, aby se v nich lidé nebáli. Jedním z nich je podchod Horymírova.

Podchod Horymírova, který spojuje starý Zábřeh s Pískovými doly, prochází estetizací. Tmavé a sprejery počmárané místo zkrášlují street art umělci.

Zdeněk Hübner (Hnutí Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Rozhodli jsme se v letošním roce, že i díky nabídce, kterou jsme dostali od místních řemeslníků, bychom mohli vymalovat tento podchod street art kresbami. Doufám, že se hlavně bude občanům líbit.”

Výmalba celého podchodu patří Pískovým dolům. Zatímco jedna strana představuje současnost, na druhé straně lidé mohou obdivovat historii této městské části.

Marek Brinzík, majitel realizační firmy: “Tady je třeba splav Odry, je tady Cloverleaf, je tady stará tramvajová trať, která vedla přes Pískové doly, která už nevede a naproti už je moderní autobusová zastávka s autobusem.”
Oto Vehovský, street art umělec: “Nějaké náměty jsem dostal od města, co by tady mohlo být, nebo mělo. To tady je třeba bývalá cihelna.”
Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Vždycky to tady bylo hrozné, že se tady člověk bál projít. Teďka je to na úrovni nějakého Salvadora Dalího.”
“Já tady bydlím už 35 roků, takže mě to i jako oslovilo ty některé malby a je to úžasné.”

Už se připravuje také rekonstrukce podchodů u zastávek Dolní a Hulvácká.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy