Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Německá řidička vjela do protisměru na dálnici na Novojičínsku, ujela asi 8 kilometrů, než na to přišla

Přibližně osm kilometrů ujela dvaašedesátiletá žena německé národnosti, která se se svým vozem VW Tiguan dostala do protisměru na dálnici D48, ve směru od Nového Jičína na Příbor. Incident se stal po setmění, pět minut po dvacáté hodině, 10. září 2022. Informoval o něm policejní mluvčí René Černohorský.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Žena řádně nerespektovala instalované dopravní značení, při vjezdu na zdejší dálnici D48 vjela do protisměru a takto pokračovala po této rychlostní komunikaci ve směru od Nového Jičína na Příbor po dobu přibližně 15 minut a v délce 8 kilometrů. Během její jízdy naštěstí nedošlo k bezprostřednímu ohrožení života, zdraví a majetku ostatních účastníků silničního provozu." 

Žena po zjištění, že jede v protisměru, najela na okraj vozovky a snažila se co nejrychleji opustit protisměrný pruh. Brzy poté, co se jí to podařilo, na místo dorazila přivolaná policejní hlídka. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "Při prošetřování celé záležitosti ze strany policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně v úzké spolupráci s policisty z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně byla 62leté ženě uložena kauce ve výši 10 tisíc korun, kterou na místě uhradila."
Daniela Vlčková, mluvčí PČR: "Připomínáme, nikdy se na dálnici neotáčejte! Pokud zjistíte, že jste zabloudili, zachovejte klid a pokračujte k prvnímu sjezdu z dálnice, čerpací stanici nebo k odpočívadlu, zkrátka tam, kde můžete bezpečně zastavit. Teprve poté začněte zjišťovat, jak moc jste se odchýlili od cíle cesty, např. v navigaci, automapě, případně zavolejte o pomoc příbuzným či známým. Pokud se vám na dálnici auto porouchá a vy nemůžete pokračovat v jízdě, zajeďte do odstavného pruhu a zapněte směrovky, pokud fungují. Před vystoupením z auta si oblékněte reflexní vestu a za auto postavte výstražný trojúhelník (minimálně 50 m na silnici a 100 m na dálnici). Poté odejděte za svodidla do bezpečné vzdálenosti a začněte řešit pomoc. Mělo by být samozřejmostí, že osádka vozidla je v tuto chvíli již také v bezpečí za svodidly mimo dálnici."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy