Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kolárna, fotbálky, lavičky. ZŠ v centrálním obvodu Ostravy realizují vítězné projekty participativního rozpočtu

Zrcadla na dívčích toaletách, jiné zvonění, relaxační koutek s knihovničkou. To jsou jen některé z vítězných projektů, které se aktuálně realizují v rámci 1. ročníku školního participativního rozpočtu centrálního obvodu Ostravy.

Do prvního ročníku školního participativního rozpočtu v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se zapojilo celkem 7 základních škol. Na realizaci vítězných projektů každá z nich dostala od radnice 40 tisíc korun. Celkem školáci podali 80 různorodých projektů. Ty vítězné se už realizují.

Kateřina Chromčáková, žákyně ZŠ Gen. Píky: “Nápadů bylo celkově hodně, kolem 19 a vybrali se dva, aby to bylo do těch 40 tisíc. Bavilo nás to hodně, každý si mohl vybrat a mohl volit sám za sebe. Jeden je tady ty polepy na schody. Jedny jsou třeba pádové otázky, vyjmenovaná slova nebo anglická nepravidelná slovesa, nebo matematické.”

Ondřej Kubatý, žák ZŠ Gen. Píky: “Druhým vítězným projektem byly lavičky sloužící k relaxu, sloužící ke střídačce rychlé k pingpongovému stolu. Lavičky jsou celkem dvě. Jedny jsou v tomto patře, druhé jsou o patro výš. Využívané jsou každou přestávku. Prostě zazvoní, děcka vezmou pingpongové pálky, jdou si zahrát a často to slouží ke střídání.”

V Základní škole Ostrčilova školáci podali celkem 14 projektů.

Jakub Mezírka, učitel ZŠ Ostrčilova: "Čtyři postoupily do užšího výběru a realizovaly se dva stolní fotbálky, které vidíte za námi. Druhým vítězným projektem byla kolárna na úschovu kol, koloběžek a skateboardů a ta je v řešení."

Kolárna bude v těchto místech ohrazena zhruba v polovině.

Žáci neodhadli finanční náročnost kolárny. Hledá se tak cesta, jak společně s financemi ze školy tento projekt realizovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy