Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě se natáčí seriál Liga mužské moudrosti, kraj na něj přispěl milion

O víkendu pokračuje v Ostravě natáčení úspěšného seriálu Liga mužské moudrosti. Dva poslední díly se natáčí v hostinci a pekárně v ostravském obvodu Nová Bělá a v Městské nemocnici Ostrava. Před kameru se postaví například Petr Čtvrtníček. Na natáčení přispěl Moravskoslezský kraj 1 milion korun.

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MSK pro kulturu a památkovou péči: "Snažíme se být k filmařům vstřícní, protože natáčení a na něj navázané služby přináší našemu regionu nejen publicitu a prestiž, ale také podporuje zdejší ekonomiku. Letos jsme podpořili šest projektů, mezi filmové produkce jsme rozdělili skoro pět milionů korun. Tvůrci seriálu Liga mužské moudrosti získali v dotačním programu podpora audiovizuálních děl v Moravskoslezském kraji jeden milion korun. Jedná se o svéráznou tvorbu, která si na YouTube našla miliony fanoušků. Jsem rád, že mezi snímky, které Moravskoslezský kraj podpořil, tento nechybí."

Kraj filmové produkce podpořil už podruhé, předloni na audiovizuální tvorbu přispěl stejně jako letos 5 milionů korun. Prostředky od kraje filmaři využijí k produkční fázi natáčení.

Miluše Koštialiková, hlavní produkční Filmového studia Dolní Vítkovice: "Peníze pokryjí náklady na herce, štáb, dopravu, ubytování herců, nájmy lokací či kamerovou a světelnou techniku."

Seriál Liga mužské moudrosti běží aktuálně na YouTube kanálu Dobře vycpaný bobr. Jedná se o komediální kanál nezávislých tvůrců, jako je Vladimír Skórka, Dimitrios Vlasakudis, Petr Kolečko, Jiří Langmajer, Martin Šimiček a další. Obsah kanálu Dobře vycpaný bobr vzniká díky přímé podpoře fanoušků. Dosud vznikl seriál sKORO NA mizině, který má přes 10 milionů zhlédnutí. Na úspěch právě tohoto seriálu navazuje Liga mužské moudrosti.

Vladimír Skórka, režisér: "Díky příspěvkům fanoušků můžeme skutečně nezávisle tvořit a mohli jsme přijít s kontroverzním tématem a stylem humoru, který by dnes v žádné televizi neprošel."

Produkce natáčí poslední dva díly série o posledním zářijovém víkendu.

Miluše Koštialiková, hlavní produkční Filmového studia Dolní Vítkovice: "Natáčíme v již tradičním Hostinci u Balcara v Nové Bělé, který je vlastně hospoda U Bulatých, kterou v seriálu vlastní Jirka Langmajer. Další lokací je úřad městského obvodu Jih, kde navazujeme na spolupráci z prvního dílu. Radní jsou otevřeni naší spolupráci a aktuálně tam budeme točit uzavřené soudní líčení a příběhy ze soudu, kde hraje našeho hlavního představitele Petr Čtvrtníček."

Čtvrtý díl série bude ke zhlédnutí on-line už poslední týden v říjnu, pátý díl pak v polovině listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy