Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volby v Ostravě-Porubě ovládlo hnutí ANO

Vítězem komunálních voleb v Ostravě-Porubě je opět hnutí ANO. Získalo 43 procent hlasů a oproti volbám před 4 lety si polepšilo o 6 mandátů. K volbám v Porubě přišla více než třetina voličů.

Hnutí ANO si v Porubě upevnilo svou pozici. Komunální volby vyhrálo na celé čáře před koalicí SPOLU a hnutím Ostravak.

Lucie Baránková Vilamový (ANO), lídryně kandidátky ANO, Ostrava-Poruba: “Upřímně řečeno já jsem to opravdu nečekala. Taky sami jsme z toho ještě pořád zaskočeni a vstřebáváme protože oproti tomu dosavadnímu období je to obrovský kus dopředu. Já si myslím, že ta koalice fungovala nadstandardně dobře. Povedlo se nám celou řadu věcí nejenom rozjet, ale i dokončit a samozřejmě je tam celá řada projektů, které jsme společně rozdělali a chceme v nich společně pokračovat. Takže ono se nabízí opět přemýšlet o podobné koalici jako byla doteď.”

Na radnici společně fungovala koalice hnutí ANO, ODS, KDU-ČSL a Pirátů.

Jan Dekický (ODS), lídr kandidátky SPOLU, Ostrava-Poruba: ”Já bych chtěl především všem Porubákům poděkovat, že přišli k volbám, že jich možná nebylo tolik jako před rokem v parlamentních volbách. Ukázalo se, že volby byly opravdu referendem o vládě. Získali jsme, co jsme získali. Není to žádná sláva, na druhou stranu oproti výsledku před 4 lety máme mírné zlepšení, což děkujeme voličům, že ocenili naši práci.na radnici.”

Mandáty na porubské radnici v komunálních volbách získali také Piráti, SPD a ČSSD s Lečem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy