Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volby v Moravské Ostravě a Přívozu vyhrálo hnutí ANO

Komunální volby ve většině krajských měst vyhrálo hnutí ANO. Ostrava nebyla výjimkou. V centrálním obvodu přišla k volbám více než třetina voličů.

V městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz lidé v komunálních volbách volili 35 zastupitelů. Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO, celkem 12. Druhé místo patří hnutí Ostravak a třetí koalici SPOLU.

Petr Veselka (ANO), lídr kandidátky ANO, Moravská Ostrava a Přívoz: “Já bych v prvé řadě chtěl poděkovat, protože ten výsledek na Moravské Ostravě, si myslím, je velmi dobrý. Očekávání jsou vždycky nějaká, ale myslím si, že naše očekávání se naplnila a já jsem moc rád, že ty indicie, které jsem měl už měsíc před volbama, ta zpětná vazba, kterou jsme měli na práci celé koalice, že hodně lidí nás bude volit.”

Se současnou koalicí bylo ANO spokojeno.

Petr Veselka (ANO), lídr kandidátky ANO, Moravská Ostrava a Přívoz: “Nemám důvod něco měnit, ale samozřejmě jednat budeme se všemi. To je politická kultura, která by se měla naplnit.”

Hnutí Ostravak získalo 8 mandátů a koalice SPOLU 6.

Valentina Vaňková (ODS), kandidátka SPOLU, Moravská Ostrava a Přívoz: “Všechno, co je navíc nad 4, tak samozřejmě velká spokojenost. Myslím si, že jsme odvedli dost dobrou práci ve volební kampani a co bude dál, tak počkáme na vítěze, jestli nás osloví, jestli s náma bude chtít udělat koalici a pokud ano, tak samozřejmě budeme vyjednávat o možných postech na radnici. A pokud to dobře dopadne, tak samozřejmě opět si rozdělíme resorty tak, jak se dohodneme s vítězem voleb.”

Oproti minulým komunálním volbám si polepšila SPD, která získala o dva mandáty více, tedy 4. Naopak Piráti jich letos získali pouze 4 oproti minulým 6ti. Vyjednávání o koalici začne už dnes.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy