Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spirála Ostrava funguje už 10 let. Pomáhá lidem s duševním onemocněním

Spirála Ostrava už 10 let pomáhá lidem s duševním onemocněním. Provází je nejen v běžném životě, ale i pracovním. Zaměstnává je v chráněných dílnách, cateringu, nebo v rámci úprav zeleně.

Spirála Ostrava oslavila 10 let Dnem otevřených dveří ve svých prostorách na Dubině. Návštěvníci si mohli koupit jedinečné kousky, které vyrábějí lidé s duševním onemocněním v chráněné šicí dílně, nebo ochutnat jejich dobroty.

Sylvie Tomášová, Spirála Ostrava: “Momentálně máme 7 švadlenek celkem, ale většinou lidé mají zkrácené úvazky. Největší úvazek je vlastně poloviční a nižší. Momentálně jsme i vyhráli jednu zakázku pro MS kraj. Budeme dělat pro kampaň pro pěstouny kosmetické taštičky a postavičky látkových panenek."

Nechyběly ani ukázky terapeutických dílen, hudební vystoupení a vernisáž fantasy obrazů.

Hedvika Nádraská, Spirála Ostrava: “Malovala jsem pro moji knížku Za obrazem. Obrazy jsou vlastně inspirované mými sny a vizemi."

Spirála Ostrava se momentálně stará o 24 klientů. Dalších 23 má o tuto službu zájem.

Lenka Vaňková, Spirála Ostrava: “Naše práce je hodně o ambulantním programu a terénním programu. To znamená, že chodíme za nimi do domácností, chodíme s nimi třeba jako doprovod někde, když potřebují, učíme je jezdit tramvají, učíme je v podstatě si vyřizovat svoje věci.”

Kromě sociálně terapeutických dílen ve Spirále funguje i sociální rehabilitace, v rámci které se o klienty stará multidisciplinární tým.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy