Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konalo Mistrovství ČR v boxu školní mládeže, účast boxerů byla rekordní

Oddíl boxu Tělovýchovné jednoty Karviná uspořádal v hale Kovona Mistrovství ČR v boxu školní mládeže. Pořadatele překvapil obrovský zájem, do ringu se postavil rekordní počet boxerů.

Oddíl boxu Tělovýchovné jednoty Karviná není v pořádání Mistrovství České republiky v boxu žádným nováčkem, letošní ročník dal pořadatelům ale pořádně zabrat. Účast na této celorepublikové soutěži byla rekordní.

Roman Nevrla, organizátor MČR v boxu školní mládeže: "Se dostavilo 118 boxerů, což v historii ČR se ještě nikdy nestalo."

Po tři dny mohli diváci sledovat napínavé vyřazovací, semifinálové a finálové boje. Ty závěrečné obsahovaly celkem 24 zápasů o zlato, přesně tolik, kolik bylo hmotnostních kategorií včetně děvčat. Z první vybojované zlaté medaile měla obrovskou radost mladá boxerka z Nitry Dominika Vnuková. Boxuje teprve půl roku, předtím se sedm let věnovala karate.

Dominika Vnuková, 1. místo na MČR v boxu školní mládeže: "Tím, že to byla moje první soutěž v Česku, v zahraničí, tak to pro mě byla nová zkušenost. Soupeřky byly fakt šikovné, měla jsem před nimi velký respekt před zápasem, jsou zkušené."

Z prvního mistrovského titulu se radoval i Josef Král z Prahy.

Josef Král, 1. místo na MČR v boxu školní mládeže: "Ten můj soupeř byl moc silný na mě, ale moc děkuji za zápas a pojedu dál."

Za domácí klub startovalo sedm karvinských boxerů a všichni získali na tomto mistrovství medaili. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy