Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci a studenti mohou natočit videa o své vysněné profesi a zapojit se do soutěže

Každý job má svou hvězdu - tak se jmenuje nová soutěž pro žáky základních a studenty středních škol, kterou vyhlásil Moravskoslezský kraj. Soutěž, ve které účastníci představí svou práci snů, jim má pomoci s výběrem povolání. Soutěž probíhá během října a listopadu.

Úkolem školáků bude ve videu originálně představit svou vysněnou profesi.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK pro oblast školství, mládeže a sportu: "Účastníci soutěže budou v krátkých videích představovat svou vysněnou profesi. Chceme, aby se neformálním a zábavným způsobem zamysleli nad nejrůznějšími povoláními, a získali tak představu, co která profese obnáší. Pedagogové navíc získají cenný nástroj pro kariérové poradenství: Mohou žákům představit jednotlivé profese jejich očima."

Soutěž se bude konat v průběhu října a listopadu, je určena pro žáky II. stupně základních škol a studenty středních škol. Zapojit se mohou se svými radami také pedagogové a rodiče.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK pro oblast školství, mládeže a sportu: "Soutěž poskytuje ideální prostor pro spolupráci s pedagogy, kariérovými poradci či rodiči při hledání odpovědí na otázky k volbě povolání."

Podmínkou soutěže je, aby dvou- až čtyřčlenný tým žáků společně natočil video v délce maximálně tří minut, ve kterém originálním způsobem představí vybranou existující profesi. 

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "Volba profese není nijak omezena. Do soutěže se zájemci mohou přihlásit vyplněním registračního formuláře a odesláním hotového videa na adresu hvezdna.prace@gmail.com, a to nejpozději do 30. listopadu 2022."

Podrobnosti najdou zájemci na webu soutěže. O vítězi rozhodne komise, která bude ve dvou kategoriích hodnotit originálnost ztvárnění a schopnost zaujmout. Na první tři týmy v každé kategorii čekají zajímavé odměny, například poukazy na laser game či únikové hry, elektronika nebo PC komponenty. Soutěž je realizována v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Moravskoslezského kraje III.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy