Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silnice v Ostravě-Plesné má nový koberec i zpevněný svah

Silnice Dobroslavická v Plesné, která spojuje centrum obce s komunikací na Háj ve Slezsku a dál na Opavu, je po kompletní rekonstrukci. Silnice má nový povrch, nové vodorovné i svislé dopravní značení, ocelová silniční svodidla, v části komunikace došlo také ke zpevnění svahu. Práce trvaly 11 týdnů.

Rekonstruovala se silnice III/46614, která spojuje křižovatku s ulicí 26. dubna po křižovatku s ulicí Zemědělská.

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MSK kraje pro dopravu: "Moravskoslezský kraj má ve správě silnice druhé a třetí třídy, celkem se jedná o více než 2752 kilometrů, o které pečujeme. Při vzniku krajů jsme převzali silniční síť, která jemně řečeno nebyla v ideálním stavu. Pravidelně sledujeme stav povrchu našich vozovek, v pětistupňovém žebříčku je i kolonka s nadpisem Havarijní. Těchto komunikací je teď zhruba čtvrtina, postupně pracujeme na jejich opravách tak, aby byla naše silniční síť co nejbezpečnější a nejkvalitnější. Zrekonstruovaná silnice v Plesné má 1,4 kilometru. Má nový povrch, svodidla, značení, v jednom úseku i zpevněný svah a paty násypu."

Samotná oprava vozovky spočívala ve vyfrézování stávajících asfaltových vrstev vozovky, obrusné a ložné. Tyto vrstvy byly recyklovány a opět využity, následovalo položení nového povrchu vozovky. Stávající svah byl zpevněn v úseku 1,020 – 1,108 km, také zde byla kamennou rovnaninou upravena pata násypu komunikace. Po celé délce rekonstruované komunikace je pak obnovené dopravní značení i svodidla.

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MSK kraje pro dopravu: "Víme, že dvojek a trojek, které by potřebovaly opravit, je v našem regionu opravdu hodně. Máme proto stanovený plán a naše silnice postupně opravujeme. Po pravdě řečeno, hodně záleží na tom, kolik financí se nám na opravy silnic daří získat ze Státního fondu dopravní infrastruktury i z krajského rozpočtu. Naším cílem je systematicky pracovat na zlepšení dopravní situace a obslužnosti v regionu."

Rekonstrukce si vyžádala 16,7 milionu korun, které šly ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy