Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

36letý muž nepřežil pád ze střechy v Ostravě, další muž spadl z pracovní plošiny a vážně se zranil

U dvou velmi vážných úrazů zasahovaly v úterý 25. října 2022 týmy zdravotníků v Horní Suché a v Ostravě. Nejprve spadl okolo jedenácté dopoledne dvaačtyřicetiletý muž z pracovní plošiny na zem a vážně se zranil. Brzy po tomto případu vyjížděli záchranáři k dalšímu pádu do Ostravy, ten bohužel skončil tragicky.

zásah vrtulníku LZS Ostrava v Horní Suché, video: Tomáš J.

Muž, který pracoval na plošině v asi osmi metrech, spadl na zem. Tak zněla informace pro záchranáře, jejichž operátor na místo, vedle pozemního zdravotnického týmu, vyslal také vrtulník. Stroj přistál na louce nedaleko místa zásahu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Dvaačtyřicetiletý pacient byl při vědomí a komunikoval, jeho stav se však velmi rychle zhoršoval, až došlo k selhání jeho krevního oběhu. Posádky proto zahájily resuscitaci, kterou se jim podařilo za podpory léků a přístrojové techniky obnovit činnost srdce. Lékař zjistil přítomnost mnohočetných poranění a pacient byl do ostravské Fakultní nemocnice transportován v kritickém stavu.”

Týmy záchranářů poté zasahovaly i v Ostravě. Ve třináct hodin byl nahlášen velmi vážný pád šestatřicetiletého muže, který pracoval na střeše. Spadl z výšky asi deseti metrů na vozidlo zaparkované u domu. Podle mluvčího ZZS MSK Lukáše Humpla muž v době příjezdu záchranářů nejevil známky života.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Záchranáři zajistili jeho dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, vstup do kostní dřeně pro podávání léků, a zahájili nepřímou srdeční masáž. Poranění hlavy, trupu a končetin, která utrpěl, však byla neslučitelná se životem a zasahující lékař musel konstatovat jeho smrt.”

Zdravotníky i po těchto zásazích čekal další výjezd k vážnému pádu osoby, a to z jedenáctého patra v Orlové. K misi byl rovněž vyslán i vrtulník LZS z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Muž, jehož věk záchranáři v době zásahu neznali, byl při vědomí a se zdravotníky komunikoval. Zasahující lékaři zjistili, že utrpěl vážná poranění dolních končetin a pánve. Uvedli jej do umělého spánku, provedli intubaci a převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Pacient byl zajištěn krčním límcem a uložen do podtlakové matrace, záchranáři mu podávali léky dvěma žilními vstupy. Následně jej letecky přepravili na urgentní příjem FN Ostrava. Stav muže byl v době předání kritický.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy