Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru domu v Beskydech se zranil jeden člověk i hasič, škoda je 2 miliony

Sedm jednotek hasičů zasahovalo ve středu večer v Kunčicích pod Ondřejníkem u požáru rodinného domku se sedlovou střechou. Zraněni byli dva lidé, starší uživatel domu a hasič. Předběžná škoda byla odhadnuta na 2 miliony korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru domku o půdorysu 13 x 10 metrů informováno ve středu po dvacáté hodině. Do Kunčic pod Ondřejníkem, lokality Pod Stolovou, ihned vyjely dvě jednotky ze stanic Frýdek-Místek a Kopřivnice, společně s nimi pět jednotek dobrovolných hasičů – Kunčice pod Ondřejníkem, Frýdlant nad Ostravicí, Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnice a Pstruží.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Už při jejich příjezdu hořel celý objekt vysokým plamenem. Hasiči dostali požár pod kontrolu za hodinu a čtvrt šesti proudy vody, dohašení jim zabralo další necelou hodinu. Dovnitř domku nešli, narušená konstrukce střechy hrozila pádem. Do čtvrtečního rána hlídala požářiště místní jednotka hasičů."

Při požáru se zranil starší uživatel domu a také hasič, který uklouzl a poranil si palec. Škoda byla předběžně odhadnuta na 2 miliony korun. Příčinu požáru dnes zjišťují na místě vyšetřovatelé hasičů.

Nahlásit chybu

K tématu


Chystá se prodej Slezského FC

Opavští zastupitelé odsouhlasili memorandum o budoucím prodeji fotbalového klubu Slezský FC. Jedním z vlastníků by se mohla stát slovenská ...

Nejčtenější zprávy