Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V kostele v Bašce na Frýdecko-Místecku našli zavražděného mladíka

Hrůzná událost otřásla ve čtvrtek malou obcí Baška na Frýdecko-Místecku. V tamním kostele našli mrtvého mladého chlapce, který tam měl hrávat na varhany. Zjistilo se, že ho někdo zavraždil. Pachatele a zbraň na místě následně hledaly desítky policistů. Obcí Baška se v pátek ve 12:00 hodin rozezní zvony.

Podle svědků se smutný incident odehrál zřejmě přímo v kostele v Bašce na Frýdecko-Místecku. Už po poledni byli na místo přivoláni záchranáři. Obětí má být mladík, který vzhledem k závažnosti poranění neměl šanci na přežití.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na místo vyjížděla naše posádka s lékařem, který mohl pouze konstatovat úmrtí."
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Policisté v obci na Frýdecko-Místecku prověřují okolnosti násilného trestného činu, při kterém zemřela jedna osoba. Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří zjišťuji další okolnosti a skutečnosti. Více uvedeme, jakmile to bude možné."

Jak přesně se vražda stala, zatím ví zřejmě pouze policie. Do obce se sjely následně desítky policistů, kteří až do večera prohledávali okolí. Zřejmě hledali vražednou zbraň. Během večera se objevily nové informace ohledně zavražděného mladíka. Má jít o 18letého chlapce, který měl dělat v kostele v Bašce varhaníka. 

Ondřej Elbel, mluvčí ostravsko-opavské diecéze: "V tuto chvíli můžeme říct, že událost prošetřuje policie a my zatím nebudeme nic komentovat."

Policie následně po 20. hodině informovala, že zadržela pravděpodobného pachatele.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V souvislosti s událostí byla zadržena jedna osoba, se kterou probíhají procesní úkony."

Co přesně se v kostele stalo? Mohl tam mladík načapat zloděje? Nebo je za tím něco jiného? To se pravděpodobně dozvíme v následujících hodinách.

K události se vyjádřilo také samotné vedení obce, prostřednictvím statusu na sociální síti.

Obec Baška: "Naši obcí otřásla tragédie, která nemá obdoby. Smrt mladého člověka v kostele nemůže mít slitování. Kam to, lidé, směřujeme!? Ve 12 hodin se Baškou rozezní zvony, zastavme se, přemýšlejme a uctěme památku minutou ticha. Upřímnou soustrast rodině a blízkým."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy