Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala rekonstrukce budovy vlakového nádraží v Karviné

Správa železnic vybrala zhotovitele rekonstrukce výpravní budovy hlavního nádraží v Karviné. Práce začaly na konci listopadu a potrvají jeden rok.

Hlavní vlakové nádraží v Karviné projde do roka modernizací za více jak 30 milionů korun. 

Na konci listopadu převzala stavbu zhotovitelská firma, která tady postupně ve všech částech objektu provádějí sondáže do železobetonového skeletu.

Dušan Gavenda, mluvčí Správy železnic ČR: “Ty nám pomohou zpřesnit informace o konstrukci budovy a finalizovat technologické postupy pro provádění rekonstrukce. Zhruba od února by se práce v Karviné měly rozběhnout už ve velkém."

Výpravní budova se bude rekonstruovat za provozu. Proto je nutné veškeré stavební práce velmi důkladně připravit, aby pak proběhly v co nejkratším čase a co nejméně omezovaly cestující, ale i ostatní návštěvníky budovy.

Největší změnou, která v této hale proběhne do roka, bude zpřístupnění ochozu.

Dušan Gavenda, mluvčí Správy železnic ČR: “ Na ochozu bude provedena příprava pro jeho komerční využití, současně vznikne prostor pro gastronomický provoz. Během stavebních prací bude ve výpravní budově pro cestující po celou dobu zachován provoz pokladen a komerčních prostor bez omezení.”

Po dobu výstavby pouze dojde k uzavření veřejných toalet v odbavovací hale, k dispozici bude náhradní WC v mobilních buňkách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy