Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve sněhu vykopaná parkovací místa si řidiči rezervují pro sebe, ostatní jim děkují

Úsměvy a pobavení vzbuzují v těchto dnech cedulky a různé jiné zábrany, kterými se motoristé snaží udržet vlastnoručně vykopané místo k parkování pro sebe. Ostatní řidiči se pobaví a samozřejmě zcela beztrestně tam mohou zaparkovat.

Vykopat auto ze zasypaného parkovacího místa, zvláště, pokud kolem navíc několikrát projel pluh a nahromadil vrstvu sněhu podél vozu, stojí i několik desítek fyzicky vyčerpávajících minut. Ne každý se proto smíří s tím, že jeho práci využije někdo jiný a on sám bude muset vzít za chvíli lopatu do rukou znovu, aby si vykopal místo k parkování jinde. 

Při každé větší sněhové nadílce si proto někteří řidiči zkoušejí pracně vyhrabané místo rezervovat pro sebe. Na uvolněné místo stavějí nejrůznější překážky od papírových krabic pro dřevěné trojnožky. Ti zdatnější si dokonce vyrábějí cedulky se vzkazy. Velmi často je to marné, ale za zkoušku to stojí. 

Anketa: "Díval jsem se na to a fakt jsem se pobavil. Já ho chápu, ale bohužel, tak už to chodí, že jeden prostě musí místo vykopat a druzí mu za to poděkují. Ale tak to dělá každý. S tím se musí počítat, že parkoviště v ulicích patří všem, pokud si za něj neplatí rezervaci. Kdybych teď neodjížděl pryč, schválně bych zaparkoval a svou vlastní kamerou bych sledoval, co ten filuta bude dělat. V každém případě pobavil."

Mezi řidiče, kteří svým vzkazem pobavili ostatní, patří ten z Havířova. Ve Fibichově ulici v centru města si vykopal parkovací místo, které následně opatřil cedulkou, na které vylíčil, jaké úsilí ho to stálo. Nezapomněl přidat registrační značku vozu, pro které je místo určeno a upozornění, že si místo hlídá kamerou. Teď může jen doufat, že jeho vzkaz bude u ostatních motoristů vyslyšen a současně, že se například strážníci nebudou pídit po autorovi, kterého by mohli zkasírovat za neoprávněný zábor veřejného prostranství. 

Jaké jsou vaše zkušenosti s parkováním v době sněhové kalamity? Přidejte komentář na Facebooku TV Polar

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy