Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bohumíně se otevře stomatologická klinika, chystá se online registrace pacientů

Celý MS kraj |

Akutní nedostatek zubních lékařů v Bohumíně pomůže vyřešit otevření nové stomatologické kliniky v Nerudově ulici. S dostatečným předstihem spustí Bohumínská městská nemocnice od pondělí 30. ledna elektronický formulář pro zájemce o registraci. Chce tak předejít tomu, aby se bezprostředně po zprovoznění ordinace tvořily kvůli obrovskému zájmu lidí několikadenní fronty. První pacienti by se mohli dočkat vstupní prohlídky letos v březnu.

Ačkoliv je zajištění péče o chrup povinností zdravotních pojišťoven, město Bohumín už nechtělo přihlížet zoufalství tisíců svých občanů, kteří po odchodu několika místních stomatoložek do penze marně shánějí zubaře. Ve spolupráci s Bohumínskou městskou nemocnicí, které se podařilo nasmlouvat tři mladé lékařky, připravuje ve svém objektu otevření nové zubní kliniky.

Svatopluk Němeček, předseda představenstva Bohumínské městské nemocnice: "Od března zahájí činnost jedna ze tří stomatoložek v dočasných prostorách polikliniky v Čáslavské ulici. Po dokončení stavebních úprav budovy v Nerudově ulici se přesune do nové ambulance, kde se k ní přidají další dvě stomatoložky. Předpokládaný termín kompletního zprovoznění nové zubní kliniky je na přelomu října a listopadu letošního roku."

Stomatologická ambulance bude smluvním zařízením, bude tedy mít uzavřenu smlouvu se zdravotními pojišťovnami. Předpokládaná kapacita nové ambulance se třemi ordinacemi je 3 000 klientů, přesný počet se bude odvíjet od skladby pacientů a stavu jejich chrupu.

Svatopluk Němeček, předseda představenstva Bohumínské městské nemocnice: "Zájemci o registraci budou moci vyplnit elektronický předregistrační formulář. Ten bude z technických důvodů umístěn na webových stránkách města Bohumína. Vstupní data předáme zubním lékařkám, které budou postupně vybrané pacienty zvát na první prohlídku. Až následně dojde k registraci jako takové. Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí pacienta je ze zákona plně v jejich kompetenci."

Bude přihlédnuto k trvalému pobytu zájemců a absenci zubní lékařské péče. Proces zpracování dat a obvolávání zájemců může trvat až několik měsíců, nemocnice proto žádá případné budoucí pacienty o trpělivost. Elektronický formulář bude spuštěn v pondělí 30. ledna v 18:00 hodin a ukončen v pátek 10. února ve 14:00 hodin.

Svatopluk Němeček, předseda představenstva Bohumínské městské nemocnice: "Čas odeslání nebude hrát při výběru pacientů roli, není proto nutné s vyplněním spěchat a zahltit tak systém v prvních minutách od zahájení předregistrace."

Zájemci v dotazníku vyplní své nacionále, informace o dosavadní zubní péči i údaj o tom, zda chtějí registrovat nezletilé děti. Musí také potvrdit souhlas se zpracováním osobních údajů. Pro osoby, které prokazatelně nemají přístup k internetu, tedy především seniory, budou od 6. února do 10. února v prostorách polikliniky v Čáslavské ulici a v areálu Bohumínské městské nemocnice ve Slezské ulici umístěny tištěné formuláře, které je možno na těchto místech vyplnit a odevzdat.

Na vzniku nové stomatologické ambulance se třemi ordinacemi, dentální hygienou a recepcí má zásadní podíl město, když poskytne nemocnici vhodné prostory v přízemí jedné ze svých budov v centru Bohumína. Pro potřeby kliniky ji v průběhu letošního roku kompletně zrekonstruuje tak, aby vyhovovala přísným hygienickým normám pro provoz zubních ordinací, rentgenu a dalších přístrojů.

Petr Vícha, starosta Bohumína: "Předpokládané náklady na přestavbu včetně vybudování přilehlého parkoviště a na pořízení zdravotnického i dalšího vybavení se budou pohybovat okolo dvaceti milionů korun."
Nahlásit chybu


K tématu

Nová zubní ambulance v Novém Jičíně přijala za 4 dny na 5 600 žádostí o registraci

9. října 2023 10:17 | Nový Jičín | Jiří Cileček

Další nově otevřená zubní ambulance si připsala obrovský zájem pacientů. Za první 4 dny hlásili z novojičínské nemocnice 5 592 žádostí o registraci. Tento počet několikanásobně překročil kapacitu zařízení. Vstupní prohlídky komplikuje i fakt, že řada nově registrovaných pacientů navštívila zubaře ve stavu, kdy jejich chrup již vyžaduje zvýšenou péči, a tak není možné provádět registrační prohlídky rychleji. Do ambulance proto nyní nemocnice ke zkušenému lékaři hledá posilu.

O přijetí do nové zubní ordinace v Bruntále rozhodne los. Zaregistrovalo se 5 tisíc lidí

5. března 2024 15:32 | Bruntál | Jiří Cileček

Krnovská nemocnice otevřela novou zubní ordinaci v Bruntále. Okamžitě do ní podalo žádost o přijetí přes 5 000 lidí. Do péče bude ale možné přijmout pouze 1 500 z nich. Krnovská nemocnice ale jedná s dalšími zubaři, kteří by si mohli případně rozebrat ještě dalších 1 500 pacientů.

Nemocnice ve Frýdku-Místku učí děti nebát se zubaře a správně pečovat o zuby

Nemocnice ve Frýdku-Místku učí děti nebát se zubaře. Preventivní program pro rodiče s dětmi se nově rozšířil o základní a mateřské školy. Děti navštíví ordinaci, kde si doslova vyzkouší práci zubních lékařů a zároveň se dozví, jak správně pečovat o zuby. Nový vzdělávací program podpořil magistrát.


VIDEO: Bobr zůstal uvězněn v čistírně odpadních vod, vysílené zvíře vysvobodili hasiči

Dnes 10:41 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Hasiči mají na kontě další zachráněné zvíře, tentokrát bobra, kterého uvěznila usazovací nádrž čistírny odpadních vod v Ostravě-Kunčicích.

Bezmála 100 metrů vysoká věž Dolu Lazy je připravena k odstřelu

Dnes 11:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu v 10 hodin by se podle všech předpokladů měla poroučet k zemi betonová skipová věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. V okolí už jsou připravené plochy, ze kterých bude moci odstřel sledovat i veřejnost.

Teplárna Frýdek-Místek vyrábí teplo už jen z biomasy a plynu

Frýdecko-Místecká teplárna definitivně odešla od spalování uhlí. Nově vyrábí teplo pro domácnosti a další odběratele už jen z biomasy a zemního plynu. Tímto krokem se završil proces ekologizace teplárny, zahájený v roce 2021.

V Opavě přes léto opravují komunikace a poškozené dlažby a revitalizují zeleň

Včera 19:28 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava prochází různými úpravami. Ve městě se zkrášlují záhony, opravují chodníky, komunikace a poškozené dlažby. Další zastávky městské hromadné dopravy pak chrání ptáky před nárazy do skel nové polepy.

Letní kino si Novojičíňáci užívají dva týdny v zahradě Slunce

Přestože areál letního kina v Novém Jičíně už před několika lety zalila voda okrasného vodního prvku, o zážitek z filmových večerů pod širým nebem lidé ochuzeni nejsou. Také letos se dva týdny venkovního biografu odehrávají v zahradě Nového Slunce.

Na opevnění Velká Šance připomněli historii ochrany hranic Slezska a pokřtili knihu

Velká sláva se konala na hraničním opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova. Se svými vojsky se tam setkali těšínský kníže Adam Václav a uherský velmož Juraj Thurzo.

V Mošnově chce stavět BMW. Zastupitelstvo schválilo prodej pozemků v průmyslové zóně

O mošnovskou průmyslovou zónu má zájem další silný investor. Jde o známého výrobce automobilů společnost BMW, která chce v Mošnově provozovat logistické centrum. Investice prý přinese stovky pracovních míst.

Stavba nového sběrného dvora běží podle harmonogramu. Hotová bude do listopadu

Včera 19:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě-Kylešovicích pokračuje stavba nového sběrného dvora. Vzniká na ploše o velikosti 6 a půl tisíce metrů čtverečních, bude největší ve městě a umožní tak i zpracování velkoobjemového odpadu a suti z domácností.

Studénka zřídí dětskou skupinu, žádá o státem nabízenou dotaci

Nedostatek míst v mateřské škole chtějí ve Studénce vyřešit provozem dětské skupiny. Její zřízení by měla z velké části pokrýt dotace. Podání žádosti o státní podporu schválili zastupitelé.

Původní zděné autobusové zastávky v Ostravě-Porubě procházejí rekonstrukcí

Původní zděné autobusové zastávky v Porubě jsou po letech v neutěšeném stavu. Postupně proto projdou revitalizací. První z nich, která se změnila v umělecké dílo, je zastávka Jana Šoupala.

Pokrývači

Hlučín Nástup: od 1. srpna 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Muže v Beskydech pobodal sršeň, s těžkou alergickou reakcí byl letecky přepraven do nemocnice

Včera 10:12 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V úterý 23. července dopoledne zasahovaly týmy zdravotnické záchranné služby v Beskydech u vážně ohroženého pacienta. Před devátou hodinou přijali operátoři informaci o muži pobodaném sršněm pod vrcholem Ondřejníku nedaleko obce Pstruží na Frýdecko-Místecku.

Návštěvníky hradu Sovinec děsily strašidelné bestie vylézající ze sklepení

22. července 2024 12:36 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová | Kulturní okénko

Doslova děsivý víkend čekal na návštěvníky hradu Sovinec. Ze sklepení a dalších zákoutí totiž vylézaly všelijaké strašidelné bestie.

V MS kraji přibývají případy tonutí. Důležitá je včasná první pomoc

22. července 2024 12:18 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Slunečné počasí láká k vodě spoustu lidí a bohužel to sebou přináší i další případy tonutí. V pátek spěchala záchranná služba k dítěti na Karvinsko a v sobotu se utopila žena v Hlučínském jezeře. V případech tonutí je klíčová včasná první pomoc.

Policisté vyrazili na vodní plochy kontrolovat plavce, plavidla i rybáře

22. července 2024 10:38 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Na vodních plochách v Moravskoslezském kraji, které slouží rekreaci a vodním sportům, se v průběhu letních prázdnin konají preventivní kontroly. Zaměřené jsou na bezpečnost plavců i posádek plavidel.

Colours of Ostrava zaznamenal rekordní pocovidovou návštěvnost. Areál Dolních Vítkovic praskal ve švech

22. července 2024 9:27 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Letošní 21. ročník multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava byl skvělý. Po celé 4 dny bylo nádherné počasí a návštěvnost se vrátila na čísla před covidem. Spokojeni tak byli jak organizátoři, tak návštěvníci.

V Bohumíně se otevře stomatologická klinika, chystá se online registrace pacientů
Vydáno 23. ledna 2023 18:13, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Akutní nedostatek zubních lékařů v Bohumíně pomůže vyřešit otevření nové stomatologické kliniky v Nerudově ulici. S dostatečným předstihem spustí Bohumínská městská nemocnice od pondělí 30. ledna elektronický formulář pro zájemce o registraci. Chce tak předejít tomu, aby se bezprostředně po zprovoznění ordinace tvořily kvůli obrovskému zájmu lidí několikadenní fronty. První pacienti by se mohli dočkat vstupní prohlídky letos v březnu.

vizualizace nové zubní kliniky; zdroj foto: město Bohumín

Ačkoliv je zajištění péče o chrup povinností zdravotních pojišťoven, město Bohumín už nechtělo přihlížet zoufalství tisíců svých občanů, kteří po odchodu několika místních stomatoložek do penze marně shánějí zubaře. Ve spolupráci s Bohumínskou městskou nemocnicí, které se podařilo nasmlouvat tři mladé lékařky, připravuje ve svém objektu otevření nové zubní kliniky.

Svatopluk Němeček, předseda představenstva Bohumínské městské nemocnice: "Od března zahájí činnost jedna ze tří stomatoložek v dočasných prostorách polikliniky v Čáslavské ulici. Po dokončení stavebních úprav budovy v Nerudově ulici se přesune do nové ambulance, kde se k ní přidají další dvě stomatoložky. Předpokládaný termín kompletního zprovoznění nové zubní kliniky je na přelomu října a listopadu letošního roku."

Stomatologická ambulance bude smluvním zařízením, bude tedy mít uzavřenu smlouvu se zdravotními pojišťovnami. Předpokládaná kapacita nové ambulance se třemi ordinacemi je 3 000 klientů, přesný počet se bude odvíjet od skladby pacientů a stavu jejich chrupu.

Svatopluk Němeček, předseda představenstva Bohumínské městské nemocnice: "Zájemci o registraci budou moci vyplnit elektronický předregistrační formulář. Ten bude z technických důvodů umístěn na webových stránkách města Bohumína. Vstupní data předáme zubním lékařkám, které budou postupně vybrané pacienty zvát na první prohlídku. Až následně dojde k registraci jako takové. Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí pacienta je ze zákona plně v jejich kompetenci."

Bude přihlédnuto k trvalému pobytu zájemců a absenci zubní lékařské péče. Proces zpracování dat a obvolávání zájemců může trvat až několik měsíců, nemocnice proto žádá případné budoucí pacienty o trpělivost. Elektronický formulář bude spuštěn v pondělí 30. ledna v 18:00 hodin a ukončen v pátek 10. února ve 14:00 hodin.

Svatopluk Němeček, předseda představenstva Bohumínské městské nemocnice: "Čas odeslání nebude hrát při výběru pacientů roli, není proto nutné s vyplněním spěchat a zahltit tak systém v prvních minutách od zahájení předregistrace."

Zájemci v dotazníku vyplní své nacionále, informace o dosavadní zubní péči i údaj o tom, zda chtějí registrovat nezletilé děti. Musí také potvrdit souhlas se zpracováním osobních údajů. Pro osoby, které prokazatelně nemají přístup k internetu, tedy především seniory, budou od 6. února do 10. února v prostorách polikliniky v Čáslavské ulici a v areálu Bohumínské městské nemocnice ve Slezské ulici umístěny tištěné formuláře, které je možno na těchto místech vyplnit a odevzdat.

Na vzniku nové stomatologické ambulance se třemi ordinacemi, dentální hygienou a recepcí má zásadní podíl město, když poskytne nemocnici vhodné prostory v přízemí jedné ze svých budov v centru Bohumína. Pro potřeby kliniky ji v průběhu letošního roku kompletně zrekonstruuje tak, aby vyhovovala přísným hygienickým normám pro provoz zubních ordinací, rentgenu a dalších přístrojů.

Petr Vícha, starosta Bohumína: "Předpokládané náklady na přestavbu včetně vybudování přilehlého parkoviště a na pořízení zdravotnického i dalšího vybavení se budou pohybovat okolo dvaceti milionů korun."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000035371/v-bohumine-se-otevre-stomatologicka-klinika-chysta-se-online-registrace-pacientu