Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyři lidé se zranili při úniku oxidu uhelnatého v Sudicích na Opavsku

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v úterý odpoledne u úniku oxidu uhelnatého v Sudicích na Opavsku. Zraněni byli čtyři lidé, dva z nich skončili v nemocnici.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut před sedmnáctou hodinou, k zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice v Opavě a spolu s nimi dobrovolná jednotka z obce Sudice. Dále také tři týmy záchranářů ze základen v Hlučíně a Dolním Benešově. Ošetřit na místě bylo potřeba čtyři osoby. Nejvážnější byl stav třicetiletého muže, kterého nalezli blízcí v koupelně, kde byla také plynová karma.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacient se nalézal v přímém ohrožení života, z domu jej vynesli hasiči. Zasahující lékařka zjistila, že je v bezvědomí a stavu těžké intoxikace oxidem uhelnatým. Záchranáři mu podali kyslík, zajistili žilní vstup, zahájili podávání léků a za stálé monitorace základních životních funkcí jej transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava."

Další třiapadesátiletý muž byl podle informací záchranářů vystaven účinkům nebezpečného plynu kratší dobu, jeho intoxikace byla lehkého rázu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej posádka RZP předala na interní ambulanci opavské Slezské nemocnice. Vyšetřeny byly také dvě dívky, a to ve věku šesti a sedmnácti let. Jejich zdravotní stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení a byly proto ponechány na místě události."

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči svými detektory zkontrolovali celý objekt, ve kterém už probíhalo přirozené větrání, zvýšenou koncentraci tak naměřili pouze v podkroví. Zásah byl ukončen krátce před půl sedmou."

Hasiči lidem stále připomínají, aby si do svých obydlí nainstalovali detektory oxidů uhelnatého. Jde o investici za několik stovek korun, která zachraňuje životy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy