Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezské záchranáře zaměstnávají úrazy lyžařů

Dobré sněhové podmínky na horách s sebou přinášejí také nárůst výskytu zraněných návštěvníků, kteří se věnují zimním sportům. Posádky moravskoslezských záchranářů musely jen od pátku 3. února, tedy v posledních pěti dnech, zasahovat u dvanácti zraněných.

Například v úterý 7. února musely ošetřit hned pět pacientů. Záchranáři byli volání především do ski areálů v Jeseníkách a Beskydech, přičemž během zásahu obvykle spolupracovali se členy horské služby.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Polovina zraněných byla dětského věku, dospělí pak v rozmezí devatenáct až sedmašedesát let. Mezi nejčastější patřily úrazy dolních nebo horních končetin, ve dvou případech hlavy, u jednoho z lyžařů pak došlo k poranění hrudníku. Příčinám dominovaly pády na lyžích, dvakrát se jednalo o úrazy na snowboardu a jednou při jízdě na lyžařském vleku. Pacienti byli posádkami po ošetření vesměs transportováni do spádových zdravotnických zařízení."

K posledním se řadí zásah u pádu desetileté lyžařky v beskydských Malenovicích, a to z úterního odpoledne.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "K události byla vyslána pozemní posádka rychlé zdravotnické pomoci a ostravský vrtulník. Dívka utrpěla těžké poranění horní a dolní končetiny. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče, podání léků a přípravě k transportu, byla letecky přepravena do ostravského traumatologického centra."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy