Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Památkově chráněnou budovu radnice MOaP čeká rekonstrukce. Začne se rozvody a okny

Historická budova radnice Moravské Ostravy a Přívozu na náměstí Edvarda Beneše v centru Ostravy se dočká rekonstrukce. Vzhledem k finanční náročnosti dr bude opravovat postupně zhruba 20 let. Radnice navíc vytvořila nové prostory pro úředníky, kteří sídlili dál než v docházkové vzdálenosti od ní.

Oddělení sociálních služeb radnice Moravské Ostravy a Přívozu se už brzy přestěhuje do nových prostor. A to z Nádražní ulice do budovy na ulici Tyršova 14, která je mnohem blíž k úřadu.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Pro občany je to také mnohem lepší, protože nemusí běhat po celém obvodu. Vedle je ještě bytové oddělení, naši technici.”
Jiří Vozňák, vedoucí odboru investic a místního hospodářství, MOaP: "V 1. patře jsou kanceláře, denní místnost pro pečovatelky. Ve spodním patře máme skladovací prostory a archiv."

Rekonstrukcí postupně projde i památkově chráněná budova radnice, která vznikla v letech 1927-29 podle návrhu architekta Karla Kotase.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “To, co teď řešíme, jsou zejména rozvody, datové sítě a tak dále. Taky okna, to je celkem nákladná investice, protože všechno musí být podle památkářů a s tím historickým duchem, ale do budoucna nás určitě na té budově budou čekat další investice, aby mohla stále vypadat tak krásně.”
Jiří Vozňák, vedoucí odboru investic a místního hospodářství, MOaP: “Již nyní zahajujeme výměnu elektroinstalace v 3. NP. Stávající elektroinstalace je ve velmi špatném stavu, je zastaralá, docházelo u ní ke zkratům. A navázat bysme měli ještě výměnou oken v 1. a 2. NP a to bude probíhat fakticky od jara až do konce roku.”

Jen výměna oken si vyžádá více než 17 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy