Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragický požár rodinného domu v Bahně, zemřel při něm muž, požární hlásič chyběl

Tragický následek má požár rodinného domu, u kterého ve čtvrtek odpoledne zasahovali hasiči v místní části Frýdku-Místku, v Bahně. Hasiči při průzkumu domu našli tělo člověka bez známek života. V rodinném domě nebyl nainstalován požární hlásič.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “K události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku a dobrovolné jednotky z Frýdku a Paskova. Hasiči vnikli v dýchací technice, s termokamerou a vodním proudem do domu.”

V prvním nadzemním podlaží pak hasiči našli tělo muže bez známek života. Pokoj, ve kterém ležel, byl byl zasažen požárem.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Následně bylo zjištěno, že se jedná o 51letého muže. V současné době jsou policisté stále na místě, a jakmile to okolnosti dovolí, budou společně s hasiči provádět ohledání místa zahoření. Již při příjezdu na místo se venku nacházely další osoby z rodinného domu, ty byly nezraněny.”

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Samotný požár dostaly jednotky pod kontrolu přibližně za čtvrt hodiny po příjezdu na místo, v průběhu zásahu hasiči vypnuli přívod elektřiny a plynu. Pro odvětrání nasadili přetlakový ventilátor. Uvnitř domu bylo potřeba rozebrat část stropu mezi podkrovím a půdním prostorem a dohasit jednotlivá ohniska.”

Hasiči zjistili, že v domě bohužel nebyl nainstalován hlásič požáru. Zásah ukončili po 19. hodině s tím, že na místě kvůli dohledu zůstala dobrovolná jednotka z Frýdku. Příčina požáru je v šetření hasičů a také kriminalistů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy