Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noční výbuch kotle a následný požár bytu v Rýmařově, vrtulník transportoval vážně zraněného muže

V rýmařovské místní části Ondřejov v nočních hodinách zasahovali hasiči kvůli požáru bytu. Na místě byly čtyři jednotky, společně s policisty a záchranáři. Jeden člověk se zranil, další opustili místo ještě před příjezdem hasičů.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Požár byl na tísňovou linku ohlášen tři minuty před půl desátou, operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanice v Rýmařově a spolu s nimi dobrovolné jednotky z Rýmařova, Horního Města a Břidličné. Zraněná osoba se v době příjezdu hasičů na místo události již nacházela mimo zasažený byt, dům samovolně opustilo 16 jeho obyvatel.”

Na místě události také přistál vrtulník letecké záchranné služby, který do nemocnice transportoval zraněnou osobu.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: “Ke zraněnému vyjela lékařská a zdravotnická posádka z Rýmařova a současně vzlétl vrtulník z Ostravy. První vozidlo se zdravotníky bylo na místě události do šesti minut od volání na linku 155. Záchranáři ošetřovali třiatřicetiletého muže s popáleninami druhého až třetího stupně v oblasti obličeje a končetin. S ohledem na zasažení dýchacích cest požárem a zplodinami hoření jej lékař uvedl do umělého spánku a provedl zajištění dýchání pomocí intubace a přístroje. Po ošetření popálených ploch byl muž za stálého podávání léků a infuzních roztoků vrtulníkem transportován na specializované pracoviště ve Fakultní nemocnici v Ostravě.”

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Požár dostali hasiči pod kontrolu za necelých dvacet minut, zlikvidován byl krátce před třiadvacátou hodinou.”

Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na 500 tisíc korun, příčina je v šetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy