Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neobvyklá úroda na stromech zámeckého parku v Bruntále – přes dva tisíce vajíček

V jednoduchosti je krása. Tak by se dala nazvat výzdoba stromů u Sala terreny v bruntálském zámeckém parku. Vajíčka, která nasbírali a vyfouklli bruntálští školáci originálně zdobí svou přirozenou barvou a úctyhodným množstvím.

Pouhých 14 dnů stačilo dětem ze základní školy Petrin, aby originálně ozdobili stromy v zámeckém parku. Na počátku byl nápad kavárny v Sala terreně.

Nikola Machů, učitelka a spoluorganizátorka sbírky: „Oslovila nás paní majitelka, která dostala nápad, jak vyzdobit okolí kavárny a náš zámecký park. Pro tuto myšlenku si právě vybrala naši školu, Petrin. Sdělila nám, že by chtěla ozdobit pět stromů a udělat takovou netradiční velikonoční výzdobu a k tomu potřebuje okolo tisíce vyfouklých vajíček."

Školáci překvapili a první přání rychle překonali.

Nikola Machů, učitelka a spoluorganizátorka sbírky: „Děti nás velmi překvapily, spolu s rodiči, zaměstnanci, pedagogy, jsme vysbírali více něž 2400 vajíček a za to jim patří velký obdiv, protože za14 dnů to je velké číslo.“

Anketa, děti: „Já donesl 4 vajčka, dělal jsem to sám doma.“

„Já jsem donesl 20 vajíček a pomáhala mi s tím mamka.“

„My jsme vyfukovali vajíčka hlavně kvůli omeletám, co jsme dělali a dohromady za celou třídu jsme jich vyfoukli přes dvěstě.“

„Já jsem přinesl 6 vajíček a mamka mi někdy pomáhala.“

„Doma jsem sama foukala vajíčka a donesla 16.“

„Babička mi pomáhala a já jsem přinesl 9. My jsme z nich dělali míchaná vajíčka.“

Odměna za krásnou výzdobu čekala nakonec i na samotné sběratele a nejlepší třídy z každého stupně školy byly oceněny krásnými dorty od pořadatelů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy