Panu Nedělovi z Opavy diagnostikovali poruchu srdečního rytmu. Nyní má pod kůží voperovaný defibrilátor. Na kontroly ale chodí jen zřídka, jelikož lékaři pacienta monitorují na dálku, což je smyslem telemedicíny.
Lukáš Neděla, pacient: "Ta domácí jednotka je hlavně o tom, že nemusím jezdit co tři měsíce na kontroly až do Třince, protože já jsem od Opavy. Takže pro mne to je velké ulehčení. Jezdím jen jednou za rok."
Nemocnice AGEL v Třinci nyní otevřela celé nové Telemedicínské centrum, kde pomocí moderních technologií chtějí pomáhat ne jen kardiologickým pacientům.
Jan Chovančík, primář Telemedicínského centra: "Také realita je, že využíváme virtuální realitu u pacientů, kteří mají nějaký pohybový deficit. To jsou pacienti po mozkových příhodách, pacienti po traumatech, kde pomocí virtuální reality simulujeme pohyby postižené končetiny.”
Do nových prostor se přestěhovala také ambulantní rehabilitační část.
Barbora Ryšková, primářka rehabilitačního oddělení: "V rekonstruovaném patře nám vznikly dvě velké tělocvičny, které budou využívány k programu kardiorehabilitace. Bude jim nabídnut takový kondiční program."
Rehabilitace je vybavena také přístroji na fyzikální terapii.