Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči v Ostravě oživovali bezvládného muže, kterého vyprostili z kontejneru na oblečení

Hasiči v Ostravě v noci na úterý 23. května zasahovali u bezvládného muže, který uvízl v kontejneru, který slouží ke sběru oblečení Diakonie Broumov. Podle vyjádření na Twitteru ho patnáct minut oživovali, poté jej předali zdravotníkům.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Informaci o události obdrželi záchranáři před půl čtvrtou a k zásahu před ostravský Emotion park v Zábřehu vyjelo lékařské rendez-vous, spolu s posádkou rychlé zdravotnické pomoci. Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, byl muž nalezen okolojdoucí svědkyní, uvízlý a dusící se v kontejneru na elektro odpad. Vyprostit jej museli přivolaní hasiči, kteří také zahájili poskytování první pomoci. V okamžiku příjezdu záchranářů byl pacient neznámé totožnosti v bezvědomí a bezdeší, ale s pravidelnou srdeční akcí. Zasahující lékař zajistit dýchací cesty a připojil muže v umělé plicní ventilaci. Týmy ZZS zajistily vstup do kostní dřeně pro podávání léků a provedly další opatření v rámci poskytované přednemocniční neodkladné péče. Poté byl pacient ve stavu ohrožení života přepraven do zdravotnického zařízení a předán na urgentním příjmu FN Ostrava.”

Muže nalezla při obchůzce parkoviště pracovnice ostrahy nákupního centra.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Jak svědkyně uvedla, muž měl část těla uvnitř kontejneru a volal o pomoc. Ihned na místo zavolala hasiče, kteří muže vyprostili a poskytli mu první pomoc až do příjezdu záchranářů, kteří si zraněného převzali do své péče. Jak bylo zjištěno, jedná se o muže bez přístřeší ve věku 40let. Okolnostmi případu se zabývají kriminalisté 6. oddělení obecné kriminality Ostrava. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření trestného činu ublížení na zdraví.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy