Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě chaty v plamenech ve stejnou dobu, hasiči zasahovali v Beskydech a v Ostravě-Svinově

Hasiči ve čtvrtek 25. května ráno zasahovali u dvou požárů chat. Oba byly shodně oznámeny krátce před šestou hodinou. První v obci Staré Hamry v Beskydech a druhý v Ostravě-Svinově. Nikdo nebyl zraněn.

Do Starých Hamrů byly vyslány čtyři jednotky hasičů. Kromě profesionální jednotky z Frýdku-Místku na místo zamířili i dobrovolní hasiči ze Starých Hamrů, Frýdlantu nad Ostravicí a Ostravice.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Při příjezdu první jednotky na místo události byl objekt zcela zachvácen požárem, uvnitř se naštěstí nikdo nenacházel. Hasiči k likvidaci nasadili tři vodní proudy, dostat plameny pod kontrolu se jim podařilo už za šest minut od zahájení zásahu. Postupně rozebírali konstrukce objektu a dohašovali jednotlivá ohniska. Požár byl zlikvidován krátce po sedmé hodině ráno, vyšetřovatel předběžně stanovil výši škody na 500 tisíc korun.”

K dalšímu požáru hasiči spěchali do Ostravy-Svinova. Informace o plamenech přišla od jednoho z řidičů na dálnici D1, který vše zpozoroval. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze Zábřehu a Poruby, spolu s nimi i dobrovolnou jednotku ze Svinova.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Celodřevěnou chatku plameny zcela pohltily, hasiči je dostali pod kontrolu třemi vodními proudy za čtyři minuty od příjezdu na místo. Postupně chatu rozebrali a dohasili, zcela zlikvidován byl požár patnáct minut po sedmé hodině ranní. Při zásahu nebyl nikdo zraněn, škoda, způsobená požárem, byla vyšetřovatelem příčin stanovena na 30 tisíc korun.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy