Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci v Karviné řeší opilce bez domova, apelují na lidi, ať jim nedávají peníze

Celý MS kraj |

Sociální cítění občanů Karviné s bezdomovci, kteří posedávají u obchodních domů, má i negativní dopad. Za peníze, které od lidé dostávají, se opíjejí a přidělávají práci strážníkům.

Jsou bez domova, pomoc úřadů odmítají a vyhovuje jim bezprizorně toulat se ulicemi či vysedávat na místech, kde se pohybuje větší množství lidí, u obchodních domů nebo nádraží. Od lidí žádají peníze. Problém je, že za ně nekupují potraviny, ale levný alkohol.

Petr Bičej, ředitel MP: "My bychom chtěli požádat karvinskou veřejnost, aby nedávali peníze žebrajícím bezdomovcům. Ti lidé si nakupují za vyžebrané peníze levné víno, spijí se do němoty a strážníci pak nedělají nic jiného než je vozí na záchytku."

Denně strážníci řeší čtyři, pět případů, kdy se za peníze lidí opijí. Tento muž nadýchal 3 promile.

Petr Bičej, ředitel MP: "Chápeme sociální cítění občanů, ale ti lidé si nikdy za darované peníze nikdy nekoupí potraviny, ale alkohol. Je třeba si uvědomit, že tím se těmto lidem škodí, oni se opijí a poškozují si zdraví.”

Pokud je opilý bezdomovec zraněn pádem, musí ho strážníci nejdříve odvézt do nemocnice na ošetření, posléze pak ještě zajišťují jeho převoz na záchytku, většinou jim takový případ zabere dvě až tři hodiny.

Nahlásit chybu


K tématu

Bezdomovec zavraždil partnerku. Přebývali v teplovodním potrubí ve Frýdku-Místku

3. září 2025 19:39 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Policie zveřejnila podrobnosti k násilnému úmrtí mezi bezdomovci ve Frýdku-Místku. 36letý muž tam po hádce zardousil svoji partnerku. K činu se přiznal a nyní mu hrozí až 18 let vězení.

Novojičínská Charita má novou službu, středisko sv. Josefa pomůže lidem ohroženým ztrátou bydlení

30. září 2025 10:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Charita Nový Jičín zavádí novou službu. Jedná se o středisko sociální rehabilitace sv. Josefa. Posláním je pomoc lidem ohroženým ztrátou bydlení.

Zloději odnesli do sběrny slunečníky z čajovny. Prý měli policisté přijet dřív

3. června 2025 13:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Hosté čajovny v Porubě se už před sluncem pod slunečníky neschovají. Dva bezdomovci je totiž ukradli a odnesli do nedaleké sběrny. Strážníkům pak řekl, že měli přijet dříve a slunečníky by tak zachránili před zničením.


Kriminalisté v centru Havířova vyšetřují zřejmě vraždu

Včera 13:30 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Závažný násilný trestný čin vyšetřuje policie od sobotního odpoledne v Havířově. Muž tam pravděpodobně napadl ženu, která po incidentu zemřela. Sám prý utrpěl zranění, byl ošetřen a následně ho odvezla policie.

Karviná má novou atrakci, ocelové sochy mravenců

29. května 2026 13:45 | Karviná | Richard Kutěj

Karviná má novou atrakci. Kruhový objezd při vjezdu od Českého Těšína zdobí ocelové sochy mravenců.

V Ostravě-Vítkovicích hořel bytový dům, muselo být evakuováno devět lidí

29. května 2026 13:15 | Ostrava-Vítkovice | Anna Břenková

V Ostravě-Vítkovicích v pátek ráno hořela bytovka. Plameny se z balkonu rozšířily na střechu. Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů. Z domu museli evakuovat devět lidí, jeden člověk se nadýchal kouře a skončil v péči záchranářů. Škoda je půl milionu korun.

Za Šimonka zabojoval pátý ročník benefiční akce

Včera 9:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Benefiční akce Krok za Šimonka má za sebou pátý ročník. Na podporu nemocného chlapce se na Skalkách sešli běžci, rodiny s dětmi, ale třeba i hasiči, policisté nebo zdravotníci.

V Opavě narazil vlak do převráceného auta, řidič stihl utéct

29. května 2026 10:09 | Opava | Anna Břenková

Na Krnovské ulici v Opavě se v pátek ráno střetl vlak s autem, které se po nehodě převrátilo na bok do kolejiště. Mladý řidič stihl z vozu před nárazem včas vyskočit a vyvázl bez zranění, stejně jako téměř stovka cestujících ve vlaku. Nehoda zcela zastavila provoz na silnici i železniční trati.

Kvalitu ovzduší u rušné křižovatky poblíž radnice Ostravy-jihu měří stanice ZÚ

29. května 2026 9:33 | Ostrava-město | Andrea Holeszová

Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě dlouhodobě kontroluje kvalitu ovzduší. Měřící stanice jsou rozmístěny na různých místech ve městě a od začátku roku jedna z nich funguje také v obvodě Jih. Přesunuta byla z Poruby, kde už splnila svůj účel při vyhodnocování dopadů prodloužené Rudné.

Studenti Univerzity třetího věku navštívili FN Ostrava

28. května 2026 13:31 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Pracoviště kybernetického ozařovacího nože Sajbr najf si na Klinice onkologické prohlédli absolventi Univerzity třetího věku s názvem Etudy první pomoci.

Opava pokračuje ve velkých investicích a zároveň snižuje své zadlužení

28. května 2026 16:52 | Opava | Yvona Fajtová

Město Opava hospodařilo v loňském roce s výrazným přebytkem. Radnice ušetřila téměř půl miliardy korun, které nyní využije na velké investice i opravy ve městě. Část peněz poputuje například na projekty Breda, Slezanka nebo budoucí aquapark.

V Ostravě se pekly bábovky s hokejisty. Připomínáme si tím význam pěstounských rodin

28. května 2026 10:59 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Bábovka jako symbol domova, lásky a bezpečí znovu spojila Ostravu. Město se i letos připojilo k celorepublikové výzvě „Dík náhradním rodinám“, která vzdává hold pěstounům a všem, kteří pomáhají dětem najít nový domov.

Folklor v Novém Jičíně žije sedmdesát let

28. května 2026 7:48 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Soubor lidových písní a tanců Javorník a Javorníček slaví kulaté jubileum. Folklor z oblasti Nového Jičína a okolí udržuje už 70 let. Výročí připomněl festival ve Smetanových sadech.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Hosté ve studiu: Martin Voženílek, ředitel Horských lázní Karlova Studánka

29. května 2026 10:31 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Dům přírody v Karlové Studánce nebude, stavba měla vyrůst na zdroji rašeliny

Hosté ve studiu: Markéta Halířová, specialistka na ortodontickou péči

28. května 2026 13:12 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moderní ortodoncie: co dnes umí rovnátka napravit

Budoucí zubaři získávají ve FNO základy ortodoncie

28. května 2026 12:23 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Ambulance zubního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava patří jeden den v týdnu budoucím stomatologům. Studenti třetího ročníku Lékařské fakulty Ostravské univerzity si pod dohledem ortodontistů zkoušejí otiskování, práci s modely i správné fotografování chrupu.

Hosté ve studiu: Ivan Gajdoš, Lukáš Novotný, kytarista a zpěvák, kytarista

28. května 2026 11:56 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Bratři Orffové přichází s novým singlem a videoklipem Co nejdál

Senior zkolaboval na Lysé hoře. Pomoc mu přivolali studenti na školním výletu

28. května 2026 8:38 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Záchranářský vrtulník zasahoval přímo na vrcholu Lysé hory v Beskydech. Tam zkolaboval starší muž, který na horu přijel na elektrokole. Naštěstí byli na místě studenti, kteří bleskově zavolali pomoc. Muž byl ošetřen a transportován do nemocnice.

Hasiči, policisté i zdravotníci cvičili na Opavsku zásah u lesního požáru a záchranu zraněných

27. května 2026 11:35 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Skupina mladých lidí neúmyslně založila požár v okolí chaty, některé z nich srazil motorkář. Tuhle situaci museli společnými silami vyřešit policajti, hasiči a záchranáři v rámci taktického cvičení na Opavsku. Cílem bylo prověřit připravenost a spolupráci zasahujících složek při řešení mimořádné události v obtížně přístupném prostředí.

Strážníci v Karviné řeší opilce bez domova, apelují na lidi, ať jim nedávají peníze
Vydáno 18. srpna 2023 15:46, Celý MS kraj, Monika Danková
Sociální cítění občanů Karviné s bezdomovci, kteří posedávají u obchodních domů, má i negativní dopad. Za peníze, které od lidé dostávají, se opíjejí a přidělávají práci strážníkům.

Jsou bez domova, pomoc úřadů odmítají a vyhovuje jim bezprizorně toulat se ulicemi či vysedávat na místech, kde se pohybuje větší množství lidí, u obchodních domů nebo nádraží. Od lidí žádají peníze. Problém je, že za ně nekupují potraviny, ale levný alkohol.

Petr Bičej, ředitel MP: "My bychom chtěli požádat karvinskou veřejnost, aby nedávali peníze žebrajícím bezdomovcům. Ti lidé si nakupují za vyžebrané peníze levné víno, spijí se do němoty a strážníci pak nedělají nic jiného než je vozí na záchytku."

Denně strážníci řeší čtyři, pět případů, kdy se za peníze lidí opijí. Tento muž nadýchal 3 promile.

Petr Bičej, ředitel MP: "Chápeme sociální cítění občanů, ale ti lidé si nikdy za darované peníze nikdy nekoupí potraviny, ale alkohol. Je třeba si uvědomit, že tím se těmto lidem škodí, oni se opijí a poškozují si zdraví.”

Pokud je opilý bezdomovec zraněn pádem, musí ho strážníci nejdříve odvézt do nemocnice na ošetření, posléze pak ještě zajišťují jeho převoz na záchytku, většinou jim takový případ zabere dvě až tři hodiny.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000038678/straznici-v-karvine-resi-opilce-bez-domova-apeluji-na-lidi-at-jim-nedavaji-penize