Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nákladní vlak ve Vendryni u Třince srazil a usmrtil člověka

Celý MS kraj |

Dopravu na hlavním železničním koridoru ve Vendryni u Třince v pondělí dopoledne uzavřela tragická nehoda. Nedaleko tamní železniční stanice nákladní vlak srazil a usmrtil člověka. Policisté neupřesnili, zda šlo o muže nebo ženu.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: “Osoba utrpěla zranění, kterým na místě podlehla. Trať ve směru na Slovensko byla zhruba na půl hodiny uzavřena. Okolnostmi této tragické události se zabývají kriminalisté.”

Policie zatím rovněž neupřesnila, zda se jednalo o sebevraždu nebo nehodu. Provoz na hlavní trati, která vede na Slovensko, byl obnoven krátce po patnácté hodině.

Nahlásit chybu


K tématu

Nosil zbraň na veřejnosti. Byl vypátrán za čtyři minuty

21. října 2025 10:30 | Opava | Anna Břenková

Muž se procházel se zbraněmi kolem vlakového nádraží v Opavě-Komárově. Díky oznámení svědků a bleskové reakci hlídky byl muž vypátrán během čtyř minut. Policie připomíná všem držitelům zbraní, aby je viditelně neukazovali na veřejnosti.

Téměř každý druhý řidič porušuje pravidla silničního provozu

14. října 2025 13:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Minulý týden proběhla v celém Moravskoslezském kraji dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Celkově bylo prověřeno přes tisíc vozidel, přestupky byly zjištěny v cca 500 případech. Nejčastější chybou řidičů byla manipulace s telefonem během jízdy.

Nová taktika kyberšmejdů. Využívají skutečná jména pro větší důvěryhodnost

31. října 2025 10:00 | Ostrava-město | Anna Břenková

Porubští kriminalisté vyšetřují několik případů podvodných telefonátů. Kyberšmejdi nově využívají skutečná jména úředníků a policajtů. Posílají falešné průkazy a zastrašují oběti. Mladá žena poslala přes milion korun na účet falešného policisty. Seniorku přesvědčili natolik, že jela z Ostravy do Prahy. Tam si vybrala peníze a předala částku milion a půl korun muži v parku. Podvodníkům hrozí až pět let za mřížemi. Policie upozorňuje, že případy nikdy neřeší po telefonu, ale na služebně. Také prosí o opatrnost a zjišťování informací přímo od banky.


Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí vysoký počet přijatých zvířat, vedra mohou situaci ještě zkomplikovat

Dnes 10:51 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí v posledních dnech vysoký počet přijatých zvířat. Ošetřovatelé se starají například o šest čápů bílých, mládě vydry říční nebo zraněného kvakoše nočního. Přibývají také mláďata rorýsů, poštolek a drobných pěvců, kterým mohou očekávaná tropická vedra situaci ještě zkomplikovat.

Ve Větřkovicích na Opavsku stále zasahují hasiči, stupeň požárního poplachu byl snížen na II.

Dnes 11:20, vydáno včera 14:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Rozsáhlý požár vypukl ve čtvrtek v poledne v obci Větřkovice a její části Nové Vrbno na Opavsku. S ohněm, který zasáhl plochu přibližně 27 hektarů, na místě bojovalo 30 jednotek hasičů s vyhlášeným třetím stupněm poplachu. Hasební práce probíhaly po celou noc.

V Havířově zachránili muže, který se zraněný nemohl dostat z rybníka

Včera 18:01 | Havířov | Bára Kelnerová

Sušanské rybníky v Havířově se staly dějištěm záchranné akce. Ve čtvrtek odpoledne se tam sjeli hasiči a policisté, aby tam na poměrně rozsáhlém území s bujnou vegetací hledali staršího a nemocného muže, který se tam zřejmě mohl dostat do nesnází při rybaření.

IC na přehradě Šance přibližuje svět vody pomocí pěti dotykových obrazovek

Vodní dílo Šance prošlo v letech 2015 až 2018 rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 470 milionů korun, která zvýšila jeho bezpečnost při mimořádných povodních. Součástí bylo vybudování nové provozní budovy se zázemím pro pracovníky Povodí Odry a informačním centrem, otevřeným v roce 2019.

Jeho krádež sledoval majitel na kamerách. Vykrádač chat na Frýdecko-místecku řádil šestkrát

Dnes 9:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V jeho chatě se pohyboval neznámý člověk. Majitel ho sledoval na kamerách a zavolal na policii. Hlídka chytila zloděje venku s plnými taškami. Vyšlo najevo, že vykradl celkem šest chat na Frýdecko-místecku se škodou více než sto tisíc korun. Zloděj přiznal, že se chce napravit kvůli své rodině.

Hasiči zasahovali u úniku čpavku v Ostravar Aréně, lidé dostali varovnou SMS

Včera 20:36, vydáno včera 19:34 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V Ostravar Aréně v Ostravě došlo ve čtvrtek v podvečer k úniku čpavku. Podle dostupných informací ho způsobila závada na chladicím zařízení ledové plochy. Koncentrace uniklé látky nemají být život či zdraví ohrožující, v okolí haly ale po dobu zásahu hasičů platí preventivní opatření.

Vážná nehoda v Třinci. Mladý řidič narazil do sloupu, čtyři lidé skončili v nemocnici

Včera 9:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

21letý řidič nezvládl v Oldřichovicích zatáčku a s autem naboural do sloupu elektrického vedení. V autě zůstali zaklíněni tři lidé, které museli vystříhat hasiči. Záchranáři na místě ošetřili celkem čtyři mladé zraněné, řidiče transportoval vrtulník ve velmi vážném stavu do ostravské nemocnice.

Nová Ves bude na povodně lépe připravena. Ostrava obvodu přispěje na hráz a zábrany

Včera 9:34 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava-Nová Ves, kterou protéká řeka Odra, chce být ještě lépe připravena na případné povodně a proto chystá nákup mobilních zábran a hrází. Ty by operativně v případě nebezpečí byli schopni nainstalovat místní dobrovolní hasiči.

Olympiáda mezi regály s knihami bavila děti v Novém Jičíně a připomněla Hurvínkovy 100. narozeniny

Včera 9:48 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Trochu sportu mezi regály s literaturou a především letní zábavu pro děti nabídla novojičínská knihovna. V rámci pravidelných “prázdninových čtvrtků” připravila Olympiádu se Spejblem a Hurvínkem.

Spanilá jízda i pomník u místa tragédie. Případ sraženého motorkáře se dál prověřuje

29. července 2026 22:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pro druhé by se rozdal. Leccos opravil a vyrobil. Vášnivý sběratel motorek a veteránů, hlavně strojů Jawa, Jiří M. (41) jel na Pionýru večer z práce domů a na obchvatu Krnova ho zezadu smetl 21letý řidič ve voze BMW. Policie nehodu stále prověřuje. Rodina a přátelé se s Jiřím už rozloučili. U místa tragédie mu postavili pomníček a desítky motorkářů se vydaly na spanilou jízdu.

Konference Česko bez nehod proběhla i v Ostravě

Dnes 14:09 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Bezpečnost na silnicích není jen o tom, jak jezdí řidiči. Důležitou roli hraje také to, kde k nehodám nejčastěji dochází, proč se opakují a co se dá udělat pro to, aby se riziková místa změnila. Právě tím se zabývají regionální nehodové konference Česko bez nehod, které postupně míří do všech krajů. Jedna z nich zavítala také do Ostravy.

Hosté ve studiu: Martin Dutko, jednatel krajské společnosti KODIS

Dnes 13:35 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Novinky ve veřejné dopravě pro turistickou sezonu

Bavilo ho dívat se na plameny. Policie dopadla dvacetiletého žháře, který v Ostravě a Hlučíně zakládal požáry

Včera 8:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Během pár dní úmyslně založil hned několik požárů. Ostravští a opavští kriminalisté dopadli dvacetiletého mladíka, který zapálil rybářskou chatku, popelnice i velký stoh slámy. Svým řáděním způsobil škodu za zhruba 800 tisíc korun. Sám přitom policii přiznal, že se na plameny jen rád díval.

Hosté ve studiu: Jaroslav Zezulčík, historik, kastelán Zámku Kunín

29. července 2026 14:20 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

František Palacký:150. výročí úmrtí historika, politika a „Otce národa“

Na stavbu CirkAreny byl využit materiál z bývalé hokejové haly, dokončena bude v roce 2027

29. července 2026 10:53 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Stará třinecká Werk Arena z roku 1967, ještě před několika lety se tam hrával hokej, ale po vybudování nové haly přestala sloužit svému původnímu účelu. Po její demolici se uvolnil prostor pro projekt vývojového centra CirkAreny. Stavba má být dokončena v roce 2027.

Nákladní vlak ve Vendryni u Třince srazil a usmrtil člověka
Vydáno 21. srpna 2023 15:53, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
Dopravu na hlavním železničním koridoru ve Vendryni u Třince v pondělí dopoledne uzavřela tragická nehoda. Nedaleko tamní železniční stanice nákladní vlak srazil a usmrtil člověka. Policisté neupřesnili, zda šlo o muže nebo ženu.

ilustrační foto

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: “Osoba utrpěla zranění, kterým na místě podlehla. Trať ve směru na Slovensko byla zhruba na půl hodiny uzavřena. Okolnostmi této tragické události se zabývají kriminalisté.”

Policie zatím rovněž neupřesnila, zda se jednalo o sebevraždu nebo nehodu. Provoz na hlavní trati, která vede na Slovensko, byl obnoven krátce po patnácté hodině.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000038712/nakladni-vlak-ve-vendryni-u-trince-srazil-a-usmrtil-cloveka