Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě vyroste nový sběrný dvůr. Bude největší ve městě

Opava v současné době připravuje výstavbu nového sběrného dvoru. Vyrůst by měl v lokalitě Na Šlofárně na výjezdu z Kylešovic směrem na Komárov.

V Opavě vyroste největší sběrný dvůr ve městě. Bude mít skoro 6 tisíc metrů čtverečních a umožní vytřídit daleko více odpadů.

Vladimír Schreier (ANO), náměstek primátora Opavy: "Chtěli bychom tady ten směsný odpad, který dneska nám přichází na sběrné dvory více třídit, dále by suť měla být v této chvíli zvážena na váze a měli bychom tím dosáhnout snížení celého objemu komunálního směsného odpadu, který dneska ukládáme na skládku."
V Opavě jsou momentálně 3 sběrné dvory, a to v Jaktaři, Kateřinkách a také v Kylešovicích, který bude po výstavbě nového sběrného dvoru zrušen.

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava: “Tento sběrný dvůr, dá se říct, že je jeden z těch nejmenších, takže po výstavbě nového plánovaného sběrného dvora získáme jednak velkou plochu a jednak se zvýší komfort pro občany a budeme tam moci třídit, nebo vybírat více těch komodit od občanů."

Město už má na nový sběrný dvůr zpracovaný projekt a schválenou dotaci. Ještě letos by chtělo vypsat soutěž na jeho stavbu.

S tím, že hotový by měl být do konce příštího roku. V Opavě funguje také Reuse centrum, které bylo otevřeno loni ve sběrném dvoře v Jaktaři. Zájem o něj je velký.

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava: "Je tam docela velký pohyb. Slouží to svému účelu a lidé dávají nový život těm odpadům, které by jinak byly odloženy na skládku."

obyvatelka Opavy: “Nenosím často. Teď, že jsem dělala pořádek, tak jsem přinesla sadu sklenic od největší do nejmenší."

Reuse centrum je v letních měsících otevřeno vždy ve středu a v sobotu od 11 do půl 6. odpoledne.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Jan Mikeska, Ostrava
Ostrava
od 43 000 Kč/měsíc

Detail

PMB - ZOS s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail