Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trojhalí Karolina v Ostravě patřilo už 4. ročníku akce Den rodin s otevřeným srdcem aneb Spolu ruku v ruce

Trojhalí Karolina v Ostravě patřilo už 4. ročníku akce Den rodin s otevřeným srdcem aneb Spolu ruku v ruce. Jde o setkání pro biologické a náhradní rodiny s pestrým programem, které pořádá MS kraj.

MS kraj si váží pěstounů, kterých rok od roku přibývá. Pro pěstounské a náhradní rodiny proto jako poděkování každým rokem pořádá akci Spolu ruku v ruce. V Trojhalí Karolina na ně čekal bohatý program, jehož hlavní hvězdou byla Ewa Farna.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: “Jsme na špici v rámci celé ČR a to je něco úžasného. V letošním roce evidujeme 160 přechodných pěstounů, kteří nám pomáhají s dětmi, které se dostaly do jakékoliv krize. Dneska jsme oceňovali pěstouny ať už přechodné či trvalé, kteří se rozhodli obětovat svoje srdce právě cizím dětem a musím říct, že to je vždycky moc krásné, protože to přichází přímo od veřejnosti ty návrhy pro ocenění a my z nich potom vybíráme.”

Na akci se představily i organizace, které pomáhají nejen náhradním rodinám, ale i lidem se zdravotním postižením a těm, které o ně pečují. Dvě z nich získaly od kraje darem 50 tisíc korun.

Adam Kratochvíl, zástupce organizace Smáci: “Sdružujeme pacienty se spinální svalovou atrofií s tím, že máme zaměřenou činnost na pomoc jednak pacientům samotným nebo jejich pečujícím. Děláme ať už přechodné terapeutické pobyty pro pečující, tak naší dlouhodobou už téměř 7 roků jsou tábory, kde jezdí pacienti. Ten dar byl 50 tisíc právě na zajištění chodu toho tábora ((a za to moc děkujeme.”
Jan Šusták, Světlo rodin: “50 tisíc poputuje na děti, které mají postižení autismu, mají ADHD, Downův syndrom a další postižení. Půjde to na různé terapie, pobyty a mnoho dalších věcí, které pomůžou těmto nemocným dětem.”
Petra Kroutilová, Dětské centrum Čtyřlístek: “Děkuji zástupcům kraje, že něco takového vytvořili. Viděli jsme, že tady bylo velké množství jak lidí z řad veřejnosti, tak i kolegů z ostatních organizací, kde jsme si mohli předat informace a nové poznatky a lidé byli velice spokojeni.”
Tereza Bartolšicová, Sdružení pěstounů Elia: “Myslím, že to je super, že lidé se i setkají s těmi organizacemi, poznají co a jak, dozví se nové informace.”

Kromě Ewy Farne vystoupil i Cirkus trochu jinak a nechyběla ani novocirkusová show a spousta her a atrakcí pro děti i dospělé.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 44 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Araik Company s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 do 130 Kč/hod.

Detail