Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Členové Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením tvoří vánoční dekorace

V klubovně mateřské školky v Karviné- Ráji se pravidelně schází rodiče se svými zdravotně postiženými dětmi, aby tady v odpoledních hodinách vyplnili jejich volný čas nejrůznějšími aktivitami. Tématicky začali před pár dny s výrobou vánočních dekorací.

 Tento místní spolek patří pod celorepublikovou Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením. Volnočasové aktivity rozdělili do třech základních kroužků, kreativní sportovní a kroužek aktivital. Momentálně v kreativním kroužku tvoří tématicky vánoční dekorace.

Zdeňka Šípková, vedoucí kreativního kroužku: "Děláme svícny ze skla ubrouskovou technikou a děláme kolečka, která omotáváme provázkem a zdobíme."

Kroužky navštěvuje celkem 58 členů. Je mezi nimi i paní Halina se svým synem Richardem.

Halina Čujdíková, členka spolku: "Chodíme do toho spolku už přes 25 let. Chodíme tu rádi, protože jsme mezi kamarády a jsou tu zajímavé práce, provádíme i kroužek drátkování, to taky za námi přijíždí paní, takže jsme úplně šťastni, že tady můžeme chodit."
Richard Paprskář, člen spolku: "Teď jsme dělali svícen, nalepovali jsme obrázek, zkrášlovali, aby to bylo pěkné."

Místní spolek Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením vznikl 15. dubna roku 1978, v Karviné tedy už fungují 45 let. Kromě Karviné fungují spolky i v Havířově, Bohumíně a Českém Těšíně, vzájemně spolupracují a pořádají nejrůznější akce. 

Nahlásit chybu


K tématu
ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dagmar Klocková, ČR
Ostrava
od 9 999 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ASTRAFOOD a.s., Šenov u Karviné (Šachetní 1268, Kaštanová 688)
Šenov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail