Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté pátrali po téměř devadesátiletém muži v Českém Těšíně, nalezli ho podchlazeného

Celý MS kraj |

Šťastný konec mělo pátrání policistů v Českém Těšíně, kteří hledali pohřešovaného, téměř devadesátiletého muže. Senior odešel ze zdravotnického zařízení pouze v teplácích, triku a ponožkách.

Policisté přijali oznámení o pohřešovaném muži okolo třetí hodiny ráno. Do pátrací akce se zapojili také hlídky z Těrlicka, karvinští kriminalisté, psovod a policisté krajské speciální pořádkové jednotky. Na pomoc vyrazili i strážníci městské policie.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR: “Oznamovatelka uvedla, že poté, co zjistili, že starý pán odešel, prohledali celou budovu, ale když ho nenašli, obrátili se na policii. Uvedla také, že muž se těžce pohybuje, špatně komunikuje a bere léky, které u sebe nemá.”

Pátrání nakonec netrvalo dlouho. Policisté muže nalezli do necelých dvou hodin zhruba kilometr od zařízení.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR: “Přivolaní zdravotníci konstatovali, že muž je sice podchlazený, ale není zraněný a hospitalizace není nutná, takže se mohl vrátit zpět do odborného zařízení.”
Nahlásit chybu


K tématu

Policie pátrá po hledaném muži. Je podezřelý z úvěrového podvodu

5. listopadu 2025 9:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Novojičínští kriminalisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po hledaném muži jménem Paseka Filip. Muž je podezřelý z několika trestných činů. Hledaný má hubenou postavu, hnědé vlasy, je vysoký asi 176 cm a vypadá na 35 až 40 let. Pokud máte jakékoliv informace, oznamte je na lince 158.

Nosil zbraň na veřejnosti. Byl vypátrán za čtyři minuty

21. října 2025 10:30 | Opava | Anna Břenková

Muž se procházel se zbraněmi kolem vlakového nádraží v Opavě-Komárově. Díky oznámení svědků a bleskové reakci hlídky byl muž vypátrán během čtyř minut. Policie připomíná všem držitelům zbraní, aby je viditelně neukazovali na veřejnosti.

Téměř každý druhý řidič porušuje pravidla silničního provozu

14. října 2025 13:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Minulý týden proběhla v celém Moravskoslezském kraji dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Celkově bylo prověřeno přes tisíc vozidel, přestupky byly zjištěny v cca 500 případech. Nejčastější chybou řidičů byla manipulace s telefonem během jízdy.


Opava připravila nové pozemky pro rodinné domy v Malých Hošticích a budoucí čtvrti Stromovka

Včera 10:51 | Opava | Yvona Fajtová

Opava pokračuje v rozšiřování nabídky stavebních pozemků pro rodinné domy. V Malých Hošticích dokončilo přípravu devíti parcel a další desítky chystá v nové lokalitě Stromovka.

Ukradl pečivo a prodával ho na ulici, kšeft mu překazili ostravští strážníci

Včera 11:23 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

"Já jsem jich měl šest a ještě jsem něco prodal po cestě." Muž v Ostravě ukradl šest přepravek plných pečiva ze zásobovací rampy obchodu a rovnou s nimi vyrazil na obchůzku městem. Kolemjdoucím prodával čerstvé koblihy a chleba přímo z vozíku. Jeho podnikání ale rychle ukončili všímaví strážníci.

Slezská Ostrava nabídne pozemek pro hotel. Od zastupitelstva magistrátu má zelenou

28. července 2026 11:19 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Slezská Ostrava má zelenou pro svůj záměr prodat atraktivní pozemek v centru města na stavbu hotelu. Poté co tento záměr schválilo zastupitelstvo obvodu, posvětilo ho i zastupitelstvo města. Slezská chce aby kupec postavil na nábřeží Ostravice nejméně čtyřhvězdičkový hotel.

Na stavbu CirkAreny byl využit materiál z bývalé hokejové haly, dokončena bude v roce 2027

Stará třinecká Werk Arena z roku 1967, ještě před několika lety se tam hrával hokej, ale po vybudování nové haly přestala sloužit svému původnímu účelu. Po její demolici se uvolnil prostor pro projekt vývojového centra CirkAreny. Stavba má být dokončena v roce 2027.

Stříbrné jezero v Opavě má novou atrakci. Návštěvníky láká dětské hřiště s vodními prvky

Včera 10:39 | Opava | Yvona Fajtová

Stříbrné jezero v Opavě se dočkalo dalšího vylepšení. V areálu vzniká nové dětské hřiště s vodními prvky, které by se mělo stát oblíbeným místem rodin s dětmi. Město navíc chystá další investice, které postupně promění celou rekreační lokalitu.

Ostravští letečtí záchranáři pomáhali ve Zlínském kraji u vážně zraněné ženy

Včera 10:22 | Celý MS kraj | Anna Břenková

53letá žena si vážně zranila nohu v horách u Horní Bečvy. Kvůli nepřístupnému terénu byli na pomoc povolání ostravští letečtí záchranáři. Zraněnou ženu museli zajistit nejprve na bezpečnějším místě, než jí transportovali do nemocnice.

Nezodpovědní lidé často přebíhají silnice před spěchajícími sanitkami

28. července 2026 12:52 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Sanitka jede k případu nebo veze pacienta do nemocnice. Má zapnuté majáky i sirénu. Najednou jí do cesty vběhne chodec, který chce například stihnout tramvaj nebo přeběhnout rychle na zelenou po přechodu. Takové chování je nezodpovědné. Upozorňují na něj Moravskoslezští záchranáři.

Akční dobové ukázky lidem přiblížily dobývání hradu Hukvaldy

28. července 2026 10:57 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Mezi velmi oblíbené akce na hradech a tvrzích bývají rekonstrukce historických bitev. Svým návštěvníkům, je nabízí také hrad Hukvaldy, který ve skutečnosti nebyl nikdy vojensky dobyt.

Veteránská Beskyd rallye Turzovka se zastavila i ve Frýdlantě nad Ostravicí

28. července 2026 11:28 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Několika městy a obcemi regionu projela tradiční Beskyd rallye Turzovka. Lidé mohli vidět několik desítek pečlivě udržovaných automobilových veteránů.

Mapa přístupnosti pomáhá nejen handicapovaným. Ostrava je rozdělena podle 3 barev

27. července 2026 10:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava je jedním z měst, kde se mohou handicapovaní, ale i senioři se zhoršenou mobilitou nebo maminky s kočárky orientovat pomocí mapy přístupnosti. Mohou si tak dopředu zjistit, jestli vše zvládnou sami a anebo budou potřebovat pomoc.

Střelmistři

Hlučín Nástup: od 1. srpna 2026 od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Spanilá jízda i pomník u místa tragédie. Případ sraženého motorkáře se dál prověřuje

Včera 22:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pro druhé by se rozdal. Leccos opravil a vyrobil. Vášnivý sběratel motorek a veteránů, hlavně strojů Jawa, Jiří M. (41) jel na Pionýru večer z práce domů a na obchvatu Krnova ho zezadu smetl 21letý řidič ve voze BMW. Policie nehodu stále prověřuje. Rodina a přátelé se s Jiřím už rozloučili. U místa tragédie mu postavili pomníček a desítky motorkářů se vydaly na spanilou jízdu.

Hosté ve studiu: Jaroslav Zezulčík, historik, kastelán Zámku Kunín

František Palacký:150. výročí úmrtí historika, politika a „Otce národa“

Hosté ve studiu: Petr Kazík, prezident Permoníku

28. července 2026 14:50 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Karvinský Permoník slaví letos 60 let

Memorandum s krajem dává šanci kloboučnickým vilám

28. července 2026 13:58 | Celý MS kraj | Petra Dorazilová

Rýsuje se koncept záchrany novojičínských Hückelových vil. Město a Moravskoslezský kraj uzavřeli memorandum o spolupráci při obnově těchto památkově chráněných objektů. Dohodli se, že jednu z vil dají k užívání Muzeu Novojičínska.

Hosté ve studiu: Martin Klepek, prorektor, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

28. července 2026 11:26 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

V Karviné roste Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií CEPIS

MS v para hokeji 2027, znovu v krajské metropoli, podpis memoranda o spolupráci

28. července 2026 11:09 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Ostrava se znovu stane světovým centrem para hokeje. Od 1. do 8. května 2027 bude hostit mistrovství světa, a to už počtvrté. Na přípravě šampionátu budou spolupracovat město, Moravskoslezský kraj a spolek Para Hockey Ostrava.

Policisté pátrali po téměř devadesátiletém muži v Českém Těšíně, nalezli ho podchlazeného
Vydáno 7. prosince 2023 9:54, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
Šťastný konec mělo pátrání policistů v Českém Těšíně, kteří hledali pohřešovaného, téměř devadesátiletého muže. Senior odešel ze zdravotnického zařízení pouze v teplácích, triku a ponožkách.

ilustrační foto: PČR

Policisté přijali oznámení o pohřešovaném muži okolo třetí hodiny ráno. Do pátrací akce se zapojili také hlídky z Těrlicka, karvinští kriminalisté, psovod a policisté krajské speciální pořádkové jednotky. Na pomoc vyrazili i strážníci městské policie.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR: “Oznamovatelka uvedla, že poté, co zjistili, že starý pán odešel, prohledali celou budovu, ale když ho nenašli, obrátili se na policii. Uvedla také, že muž se těžce pohybuje, špatně komunikuje a bere léky, které u sebe nemá.”

Pátrání nakonec netrvalo dlouho. Policisté muže nalezli do necelých dvou hodin zhruba kilometr od zařízení.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR: “Přivolaní zdravotníci konstatovali, že muž je sice podchlazený, ale není zraněný a hospitalizace není nutná, takže se mohl vrátit zpět do odborného zařízení.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000040485/policiste-patrali-po-temer-devadesatiletem-muzi-v-ceskem-tesine-nalezli-ho-podchlazeneho