Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Zdrogovaný řidič se zákazem řízení opakovaně ujížděl policistům, mezi spolujezdci bylo i nezletilé dítě

Celý MS kraj |

V Karvinsku se policisté během jednoho týdne třikrát setkali s řidičem, který navzdory platnému zákazu řízení sedl za volant. Ve dvou případech dokonce ignoroval výzvy policie k zastavení a zahájil nebezpečnou honičku, při níž došlo ke kolizím s civilními i policejními vozidly. Alarmujícím zjištěním je, že při jednom z incidentů bylo v autě i nezletilé dítě.

video: PČR
Pavla Procházková, mluvčí PČR: “Ve středu 13. prosince 2023 zastavili policisté v Havířově-Šumbarku sedmatřicetiletého řidiče osobního vozidla značky Ford, kterého vyzvali k předložení potřebných dokladů. Ten měl však doložit pouze „papíry k autu“. Následnou lustrací bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení. Když policistům u výslechu sdělil, že svého jednání lituje a vozidlo již řídit nebude, nikdo netušil, že bude v trestné činnosti nejen pokračovat, ale že se bude také stupňovat její závažnost.”

Na stejného řidiče totiž policisté narazili přibližně hodinu po půlnoci z pátku na sobotu 16. prosince v Orlové. Muž ale začal ujíždět směrem do Petřvaldu, Rychvaldu, Dolní Lutyně a následně zpět do Orlové.

Pavla Procházková, mluvčí PČR: “Tady pak byl po své zběsilé jízdě orlovskými a bohumínskými policisty zastaven a zadržen. Překvapením pro strážce zákona nebyl jen „stále platný“ zákaz řízení, ale také pozitivní test na drogy a nezletilá osoba mezi spolucestujícími.”

Podobný scénář mělo i další, prozatím poslední setkání tohoto řidiče s muži zákona. Vozidlo chtěli zastavit strážníci v Bohumíně, protože mu nesvítilo osvětlení zadní SPZ.

Pavla Procházková, mluvčí PČR: “Řidič se ale z předešlého skutku nepoučil a opět začal ujíždět, přičemž když vjel do slepé ulice, tak se měl s vozidlem otočit a narazit do přední části vozidla strážníků. Jelikož už byla na místě i hlídka policistů z hlídkové služby, podezřelého opět zadrželi, opět mu sdělili, že má platný zákaz řízení motorových vozidel a opět byl převezen na policejní služebnu k výslechu.”
Pavla Procházková, mluvčí PČR: “Zde mu bylo již potřetí v průběhu sedmi dnů sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Muž se ke všem činům doznal. Navíc také uvedl, že je viníkem dopravní nehody z konce listopadu, kdy měl ujíždět opět pod vlivem drog, jak sám přiznal, policejní hlídce z Karviné. Přestože se mu podařilo ujet, stihl nabourat nejen vozidlo policistů, ale také dva civilní automobily. Prozatím je muž stíhán na svobodě.”
Nahlásit chybu


K tématu

Výrobci drog se skrývali marně. Toxi tým je dopadl při akci Sisyfos

19. května 2023 8:50 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Pervitin za několik milionů korun dokázal během jednoho roku vyrobit gang z Ostravy. V jeho čele stál muž, který zároveň drogu vařil. Celkem bylo zadrženo 7 osob.

Mládežníci z různých zemí EU na Jablunkovsku debatovali o problémech spojených s drogami

21. dubna 2023 20:29 | Jablunkov | Libor Běčák

Na Jablunkovsku počátkem dubna proběhla mezinárodní výměna mládeže Erasmus+ s názvem Přes překážky do pekel - Po stopách drogové závislosti mezi mládeží.

Vyráběl a distribuoval drogy v Havířově, zásahovka ho vytáhla z taxíku

2. června 2023 14:38 | Havířov | Jiří Cileček

Kriminalisté obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy jedenačtyřicetiletého muže, který podle nich nejméně rok a půl distribuoval v Havířově na Karvinsku a jeho okolí pervitin. Také sám vyrobil téměř kilogram marihuany. Nyní mu hrozí až pět let vězení.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Únik radioaktivní látky na ostravském letišti byl námětem cvičení hasičů

19. dubna 2024 18:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při nakládání do auta došlo k poškození balíčku, který přepravoval radioaktivní materiál. To byl námět mimořádného cvičení hasičů v areálu letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Nejlepší dezert upekla na krajské soutěži žákyně střední školy v Českém Těšíně

19. dubna 2024 17:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už posedmé se konala soutěž pro budoucí cukráře MARLENKA CUP. Zúčastnili se jí žáci ze všech 7 krajem zřizovaných škol, které nabízejí obor Cukrář. Letos byla hlavní surovinou čokoláda a kakao, které nejvíce proslavil dort à la Sacher. Své dovednosti a kreativitu předvedlo celkem 14 budoucích cukrářů.

Policie hledá padesátiletého muže z Havířova, naposledy ho viděli před měsícem

19. dubna 2024 15:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté vyhlásili pátrání po padesátiletém muži z Havířova. Naposledy ho viděli před měsícem v centru města a od té doby, jakoby se po něm slehla zem.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

19. dubna 2024 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Summit v Abú Dhabí přinesl inspiraci pro energetiku v našem kraji

Delegace MS kraje přijala pozvání na World Future Energy Summit ve Spojených arabských emirátech. Světová obchodní událost pro budoucí energii a udržitelnost se konala v Abu Dhabi a přinesla spoustu inspirativních příkladů i pro náš region.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

18. dubna 2024 21:49 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Energie a kraj

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

VIDEO: Zdrogovaný řidič se zákazem řízení opakovaně ujížděl policistům, mezi spolujezdci bylo i nezletilé dítě
Vydáno 27. prosince 2023 9:57, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
V Karvinsku se policisté během jednoho týdne třikrát setkali s řidičem, který navzdory platnému zákazu řízení sedl za volant. Ve dvou případech dokonce ignoroval výzvy policie k zastavení a zahájil nebezpečnou honičku, při níž došlo ke kolizím s civilními i policejními vozidly. Alarmujícím zjištěním je, že při jednom z incidentů bylo v autě i nezletilé dítě.

video: PČR

Pavla Procházková, mluvčí PČR: “Ve středu 13. prosince 2023 zastavili policisté v Havířově-Šumbarku sedmatřicetiletého řidiče osobního vozidla značky Ford, kterého vyzvali k předložení potřebných dokladů. Ten měl však doložit pouze „papíry k autu“. Následnou lustrací bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení. Když policistům u výslechu sdělil, že svého jednání lituje a vozidlo již řídit nebude, nikdo netušil, že bude v trestné činnosti nejen pokračovat, ale že se bude také stupňovat její závažnost.”

Na stejného řidiče totiž policisté narazili přibližně hodinu po půlnoci z pátku na sobotu 16. prosince v Orlové. Muž ale začal ujíždět směrem do Petřvaldu, Rychvaldu, Dolní Lutyně a následně zpět do Orlové.

Pavla Procházková, mluvčí PČR: “Tady pak byl po své zběsilé jízdě orlovskými a bohumínskými policisty zastaven a zadržen. Překvapením pro strážce zákona nebyl jen „stále platný“ zákaz řízení, ale také pozitivní test na drogy a nezletilá osoba mezi spolucestujícími.”

Podobný scénář mělo i další, prozatím poslední setkání tohoto řidiče s muži zákona. Vozidlo chtěli zastavit strážníci v Bohumíně, protože mu nesvítilo osvětlení zadní SPZ.

Pavla Procházková, mluvčí PČR: “Řidič se ale z předešlého skutku nepoučil a opět začal ujíždět, přičemž když vjel do slepé ulice, tak se měl s vozidlem otočit a narazit do přední části vozidla strážníků. Jelikož už byla na místě i hlídka policistů z hlídkové služby, podezřelého opět zadrželi, opět mu sdělili, že má platný zákaz řízení motorových vozidel a opět byl převezen na policejní služebnu k výslechu.”
Pavla Procházková, mluvčí PČR: “Zde mu bylo již potřetí v průběhu sedmi dnů sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Muž se ke všem činům doznal. Navíc také uvedl, že je viníkem dopravní nehody z konce listopadu, kdy měl ujíždět opět pod vlivem drog, jak sám přiznal, policejní hlídce z Karviné. Přestože se mu podařilo ujet, stihl nabourat nejen vozidlo policistů, ale také dva civilní automobily. Prozatím je muž stíhán na svobodě.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000040787/video-zdrogovany-ridic-se-zakazem-rizeni-opakovane-ujizdel-policistum-mezi-spolujezdci-bylo-i-nezletile-dite