Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladý hrdina z Ostravy: 16letý student zachránil chlapce před agresory, nikdo jiný mu nepomohl

Celý MS kraj |

Nepříjemný zážitek má za sebou dvanáctiletý chlapec, který v polovině ledna vyrazil na nákup knihy, kterou potřeboval do školy. V centru Ostravy mu cestu zkřížili na pohled stejně staří mladíci, chtěli od něj peníze a následně ho napadli. Otřesenému chlapci nikdo z kolemjdoucích nepomohl, až na 16letého studenta. Policisté ho v pondělí 26. února za jeho příkladnou pomoc ocenili.

Dvanáctiletému chlapci při cestě do obchod cestu zkřížili na pohled stejně staří kluci. Prvně zazněla otázka, zda má u sebe nějaké peníze. Chlapec reagoval slovy, že nemá a chtěl v chůzi pokračovat. Jenže jeden z kluků mu v tom zabránil, stoupnul si před něj a začal mu prohledávat kapsy. Nic nenašli a poté chlapce opakovaně fyzicky napadli. Útok pokračoval až do chvíle, kdy šel kolem všímavý mladík.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Jak bylo později zjištěno, 16letý student šel na tramvajovou zastávku, kde si všiml třech mladých chlapců. Svou pozornost jim začal věnovat proto, že měl pocit, že jeden z nich má strach, a že má asi nějaký problém. Po chvilce viděl, jak byl napaden úderem do obličeje, proto okamžitě zareagoval. Vrátil se a jednoho z útočníků zpacifikoval. Chlapce chytil za ramena a odvedl ho. Útočníci přesto šli za nimi, proto je okřikl, ať ho nechají. Tím však pomoc nekončí. Napadený hoch i se svým zachráncem nastoupili do tramvaje a z místa činu odjeli. Když viděl, jak je chlapec silně rozrušený, rozhodl se ho doprovodit až domů, i přesto, že jeho trasa vedla opačným směrem. Poté, co se s jeho matkou setkali, jí vše řekl a nakonec s čistým svědomím odjel domů.”

Matka přepadeného chlapce vše ihned oznámila policistům. Díky záznamům z kamer se podařilo vypátrat oba třináctileté mladíky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupeže. I přesto, že komisařem 1. oddělení obecné kriminality Ostrava byl případ odložen vzhledem k věku pachatelů, kdy tito nejsou trestně odpovědní, můžou být potrestáni. Může jim být soudem uloženo výchovné opatření.”

Student školy First International School Ostrava Jan Baloun, který se napadeného mladíka zastal, převzal z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje brigádního generála Tomáše Kužela „Medaili ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje“ za významný skutek, při kterém byla projevena odvaha a statečnost.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Je nutné upozornit na přístup ostatních lidí. Jak je zřejmé z kamerového záznamu, samotnému fyzickému napadení byla přítomna spousta procházejících osob. Lidé zřejmě slyšeli i viděli napadení, otáčeli se, ale nikdo nezareagoval. Samozřejmě je vždy nutno myslet na své zdraví a život, proto doporučujeme v těchto situacích alespoň zavolat na linku 158.”
Nahlásit chybu


K tématu

Loupežné přepadení v Ostravě: zloděj bezbranné seniorce znemožnil pohyb a vybral jí batoh

4. prosince 2023 8:35 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policistům se podařilo vypátrat muže, který v jednom z ostravských obchodů okradl seniorku (82). Incident se stal v momentě, kdy žena už chtěla odejít z vestibulu. Zezadu k ní přistoupil neznámý muž a silou znemožnil pohyb.

Policisté hledají pachatele, který napadl ženu a muže před večerkou v Zábřehu

16. ledna 2024 11:06 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté řeší případ napadení muže a ženy před večerkou Narcis v Ostravě-Jihu. Obracejí se na veřejnost s kamerovými záznamy muže, kterého by z videa někdo mohl poznat. Může jít o svědka nebo samotného pachatele, to policie neupřesnila.

VIDEO: 15letý recidivista v celostátním pátrání okradl mladou dívku, incident začal v noční tramvaji

1. března 2024 11:09 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Velmi nepříjemnou zkušenost má za sebou 19letá dívka, kterou mladík v Ostravě okradl o telefon a následně spolu s dvěmi dalšími dívkami ji okradli o peněženku a doklady. Telefon jí následně vydali a tak mohla rychle vše oznámit na tísňovou linku 158. Policisté podezřelé dopadli a ukázalo se, že jeden z nich je 15letý mladík, který je v celostátním pátrání.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

Odboráři z Liberty: přicházejí jen špatné signály

Situace v ostravské huti Liberty je stále složitá. Výroba byla utlumena, už zhruba 1000 zaměstnanců společnost opustilo, ostatní nepracují a dostávají 70 procent platu. MS kraj velmi stojí o to, aby se kritická situace, která vznikla mimo jiné i neschopností Liberty platit za energie, co nejdříve vyřešila.

Koloběžkář bez přilby skončil po nehodě u Třince v ohrožení života v nemocnici

17. dubna 2024 20:29 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu ráno u vážně zraněného koloběžkáře v třinecké místní části Oldřichovice. Lékař ho musel kvůli vážným zraněním uvést do umělého spánku a v ohrožení života ho vrtulník přepravil do nemocnice.

Hasiče zaměstnal velký požár haly s dřívím na Novojičínsku. Uchránili majetek za 32 milionů

17. dubna 2024 15:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Devět jednotek hasičů zasahovalo v noci na středu u náročného požáru haly s dřívím v Bartošovicích na Novojičínsku. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Oheň způsobil škodu za 5,3 milionu korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 32 milionů.

Valenta a Blašková si v Havířově olympiádu nevybojovali

16. dubna 2024 21:23 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Unikátní turnaj se podařilo získat Havířovu do svého Národního tréninkového centra stolních tenistů. Smíšené páry z celého světa tam bojovaly o přímý postup na olympijské hry v Paříži. Své želízko v ohni měla i České republika.

V Bruntále otevřeli nové prostory pro pečovatelskou službu v adaptované vile

16. dubna 2024 17:33 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Bruntál adaptoval nové prostory pro pečovatelskou službu ve vilovém objektu v Domově pro seniory. Bývalá lékařská vila na zahradě domu po odchodu odborného lékaře zůstala bez využití. Plánované propojení s domovem pro seniory by bylo velmi nákladné. Domov proto nabídl prostory městu.

Mladý hrdina z Ostravy: 16letý student zachránil chlapce před agresory, nikdo jiný mu nepomohl
Vydáno 26. února 2024 11:23, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
Nepříjemný zážitek má za sebou dvanáctiletý chlapec, který v polovině ledna vyrazil na nákup knihy, kterou potřeboval do školy. V centru Ostravy mu cestu zkřížili na pohled stejně staří mladíci, chtěli od něj peníze a následně ho napadli. Otřesenému chlapci nikdo z kolemjdoucích nepomohl, až na 16letého studenta. Policisté ho v pondělí 26. února za jeho příkladnou pomoc ocenili.

Dvanáctiletému chlapci při cestě do obchod cestu zkřížili na pohled stejně staří kluci. Prvně zazněla otázka, zda má u sebe nějaké peníze. Chlapec reagoval slovy, že nemá a chtěl v chůzi pokračovat. Jenže jeden z kluků mu v tom zabránil, stoupnul si před něj a začal mu prohledávat kapsy. Nic nenašli a poté chlapce opakovaně fyzicky napadli. Útok pokračoval až do chvíle, kdy šel kolem všímavý mladík.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Jak bylo později zjištěno, 16letý student šel na tramvajovou zastávku, kde si všiml třech mladých chlapců. Svou pozornost jim začal věnovat proto, že měl pocit, že jeden z nich má strach, a že má asi nějaký problém. Po chvilce viděl, jak byl napaden úderem do obličeje, proto okamžitě zareagoval. Vrátil se a jednoho z útočníků zpacifikoval. Chlapce chytil za ramena a odvedl ho. Útočníci přesto šli za nimi, proto je okřikl, ať ho nechají. Tím však pomoc nekončí. Napadený hoch i se svým zachráncem nastoupili do tramvaje a z místa činu odjeli. Když viděl, jak je chlapec silně rozrušený, rozhodl se ho doprovodit až domů, i přesto, že jeho trasa vedla opačným směrem. Poté, co se s jeho matkou setkali, jí vše řekl a nakonec s čistým svědomím odjel domů.”

Matka přepadeného chlapce vše ihned oznámila policistům. Díky záznamům z kamer se podařilo vypátrat oba třináctileté mladíky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupeže. I přesto, že komisařem 1. oddělení obecné kriminality Ostrava byl případ odložen vzhledem k věku pachatelů, kdy tito nejsou trestně odpovědní, můžou být potrestáni. Může jim být soudem uloženo výchovné opatření.”

Student školy First International School Ostrava Jan Baloun, který se napadeného mladíka zastal, převzal z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje brigádního generála Tomáše Kužela „Medaili ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje“ za významný skutek, při kterém byla projevena odvaha a statečnost.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: “Je nutné upozornit na přístup ostatních lidí. Jak je zřejmé z kamerového záznamu, samotnému fyzickému napadení byla přítomna spousta procházejících osob. Lidé zřejmě slyšeli i viděli napadení, otáčeli se, ale nikdo nezareagoval. Samozřejmě je vždy nutno myslet na své zdraví a život, proto doporučujeme v těchto situacích alespoň zavolat na linku 158.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000041720/mlady-hrdina-z-ostravy-16lety-student-zachranil-chlapce-pred-agresory-nikdo-jiny-mu-nepomohl