Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

Celý MS kraj |  | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Cílem právě zahájeného projektu bude vybudování kompletní infrastruktury celé lokality.

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Součástí stávajících psací, které již byly zahájeny, již bylo předáno staveniště a budou pokračovat v příštích dvou letech, bude vybudování kompletní infrastruktury tak, aby všechny tato pozemky byly zasíťovány, tedy připojeny na elektrickou energii, vodu, splaškovou kanalizaci, internet tak, aby tady bylo komfortní bydlení a současně budou vybudovány všechny připojovací komunikace, to znamená ke každému domu bude přivedena místní komunikace, bude zde vytvořena cestní síť, kdy hlavním připojovacím bodem bude nová komunikace z ulice Staroměstská, kdy bude vybudován nový most zhruba v místě stávající čerpací stanice za těmi zahrádkářskými koloniemi. A co je důležité zmínit, staveništní doprava povede také z ulice Staroměstská. To znamená, staveništní doprava nemá vést po ulici ČS armády, ani po ulici Česká. Jde o to, aby při té výstavbě, kde bude trvat skutečně dva roky, docházelo k minimálnímu obtěžování obyvatel, bydlících v té staré části ČSA a Česká.“

Celá lokalita bude velmi lukrativní, s výhledem na masiv Hrubého Jeseníku a Praděd. Vyroste na ní 9 čtyřpatrových bytových domů a desítky parcel pro domy řadové a individuální rodinné domy.

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Pro individuální bytovou výstavbu, tedy samostatně stojící a řasové rodinné domy zde bude připraveno celkem 75 parcel. Z toho 33 bude pro výstavbu řasových domů a zbytek bude potom pro samostatně stojící rodinné domy.“

Celá příprava lokality by měla být ukončena v roce 2026.

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Příprava obsahovala nejprve zpracování různých dopravních studií, výhledových urbanistických studií až po zpracování dokumentace pro stavební povolení a dokumentace pro provedení stavby. Nebyl to jednoduchý projekt, začínalo se s tou přípravou a s vyjednáváním na ministerstvech už v roce 2009. ...Tento projekt měl podporu napříč zastupitelstvy v minulých volebních obdobích a téměř naprosté většiny tehdejších zastupitelů.“

Investice do přípravy lokality předčí všechny dosud největší investice ve městě.

Jiří Ondrášek, mluvčí MěÚ Bruntál: „Jedná se o největší investiční akci za několik posledních desetiletí. Velmi nám pomáhá stát díky svým zdrojům prostřednictvím Ministerstva financí a zejména Ministerstva průmyslu a obchodu. Stát, resp. Ministerstvo průmyslu a obchodu vynaložil na tuto etapu přípravy lokality Za mlékárnou částku 172,5 mil korun bez daně, město přidalo dalších 5,6 mil korun a samozřejmě další miliony na projektovou přípravu.“

Již v příštím roce by mělo zastupitelstvo schválit regulační plán s podmínkami prodeje jednotlivých parcel do soukromého vlastnictví.

Nahlásit chybu


K tématu

Studie navrhuje možnost vystavět přes 300 nových bytů ve Frýdku-Místku

13. listopadu 2023 17:09 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek si nechal vypracovat zastavovací studii pro možnost vybudování více než 300 bytů. Ty by mohly vzniknout v lokalitě Berlín 2, kde se připravuje výstavba Alzheimer centra a Domovinky. Nyní se hledá dodavatel projekčních prací a také případný developer, který by novou čtvrť vystavěl.

Ostrava podpoří vznik nových bytů v opuštěných nemovitostech

5. ledna 2024 14:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava znovu nabídne možnost financování vzniku bytů v obnovených, dlouhodobě opuštěných nebytových prostorách ve městě a pomůže tak rozšířit nabídku nájemního a dostupného bydlení. Program podporuje obnovu a znovuoživení dlouhodobě prokazatelně opuštěných budov či jednotek ve městě a rozšíří portfolio bytů s dostupnou cenou nájmu. Na rok 2024 vyčlenilo město pro tento dotační program 10 milionů korun.

Nové byty budou na ulici Bohuslava Martinů, městské pozemky pro jejich stavbu jsou na prodej

8. ledna 2024 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín nabízí na prodej pozemky pro výstavbu bydlení. Tedy konkrétně lokalitu na ulici Bohuslava Martinů, kde mají stát bytové domy.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Policisté kontrolovali motorkáře na Opavsku a Frýdecko-Místecku

Včera 21:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečností akci. Zaměřili se při ní na kontrolu motorkářů, ale kontrolovali také ostatní účastníky silničního provozu. Zkontrolovaných bylo 190 a zjištěných přestupků 60.

Jesenický umělecký festival Jes Art se konal v Janovicích již pošesté, představil umění, řemesla i workshopy

Včera 19:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Malíři, sochaři, fotografové, řezbáři, výtvarníci a představitelé noha dalších odvětví umění se již pošesté sjeli do Janovic u Rýmařova. Ve westernovém kempu Indiana se konal další ročník uměleckého festivalu Jes Art. Svou pestrostí a záběrem zaujal každého návštěvníka.

Pád na motokrosu, paraglidingu, i z koně. Náročný den pro moravskoslezské záchranáře

Včera 8:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v neděli u řady zraněných pacientů. Kromě běžných úrazů a nehod cyklistů to byl také pád při motokrosu, pád paraglidisty, či pád koně.

V Bruntále se konalo již druhé Mistrovství ČR v Nordic Walking

26. května 2024 12:05 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V Bruntále proběhl další ze série letošních velkých podniků. Mezinárodního Mistrovství ČR v Nordic Walking se utkalo rekordních více než 170 závodníků. Z toho byla téměř polovina účastníků z Polska a také výprava ze Slovenska.

V Břidličné proběhlo již 52. kolo krajské ekologické soutěže Zlatý list

26. května 2024 11:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Celostátní ekologická soutěž Zlatý list má již velmi dlouhou tradici. V Břidličné na Bruntálsku proběhlo již 52. krajské kolo. Celou soutěž pořádá Český svaz chovatelů a Asociace středoškolských klubů České republiky.

Finálový zápas Česko - Švýcarsko budou lidé sledovat v hospodách i na náměstích

26. května 2024 9:29 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Nejen klasicky doma nebo v restauracích, ale také na náměstích v obcích a městech budou lidé sledovat v neděli večer finálový zápas MS v ledním hokeji.

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů
Vydáno 11. dubna 2024 11:09, Celý MS kraj, Karel Soukop
Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Cílem právě zahájeného projektu bude vybudování kompletní infrastruktury celé lokality.

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Součástí stávajících psací, které již byly zahájeny, již bylo předáno staveniště a budou pokračovat v příštích dvou letech, bude vybudování kompletní infrastruktury tak, aby všechny tato pozemky byly zasíťovány, tedy připojeny na elektrickou energii, vodu, splaškovou kanalizaci, internet tak, aby tady bylo komfortní bydlení a současně budou vybudovány všechny připojovací komunikace, to znamená ke každému domu bude přivedena místní komunikace, bude zde vytvořena cestní síť, kdy hlavním připojovacím bodem bude nová komunikace z ulice Staroměstská, kdy bude vybudován nový most zhruba v místě stávající čerpací stanice za těmi zahrádkářskými koloniemi. A co je důležité zmínit, staveništní doprava povede také z ulice Staroměstská. To znamená, staveništní doprava nemá vést po ulici ČS armády, ani po ulici Česká. Jde o to, aby při té výstavbě, kde bude trvat skutečně dva roky, docházelo k minimálnímu obtěžování obyvatel, bydlících v té staré části ČSA a Česká.“

Celá lokalita bude velmi lukrativní, s výhledem na masiv Hrubého Jeseníku a Praděd. Vyroste na ní 9 čtyřpatrových bytových domů a desítky parcel pro domy řadové a individuální rodinné domy.

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Pro individuální bytovou výstavbu, tedy samostatně stojící a řasové rodinné domy zde bude připraveno celkem 75 parcel. Z toho 33 bude pro výstavbu řasových domů a zbytek bude potom pro samostatně stojící rodinné domy.“

Celá příprava lokality by měla být ukončena v roce 2026.

Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Příprava obsahovala nejprve zpracování různých dopravních studií, výhledových urbanistických studií až po zpracování dokumentace pro stavební povolení a dokumentace pro provedení stavby. Nebyl to jednoduchý projekt, začínalo se s tou přípravou a s vyjednáváním na ministerstvech už v roce 2009. ...Tento projekt měl podporu napříč zastupitelstvy v minulých volebních obdobích a téměř naprosté většiny tehdejších zastupitelů.“

Investice do přípravy lokality předčí všechny dosud největší investice ve městě.

Jiří Ondrášek, mluvčí MěÚ Bruntál: „Jedná se o největší investiční akci za několik posledních desetiletí. Velmi nám pomáhá stát díky svým zdrojům prostřednictvím Ministerstva financí a zejména Ministerstva průmyslu a obchodu. Stát, resp. Ministerstvo průmyslu a obchodu vynaložil na tuto etapu přípravy lokality Za mlékárnou částku 172,5 mil korun bez daně, město přidalo dalších 5,6 mil korun a samozřejmě další miliony na projektovou přípravu.“

Již v příštím roce by mělo zastupitelstvo schválit regulační plán s podmínkami prodeje jednotlivých parcel do soukromého vlastnictví.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000042516/v-bruntale-byla-zahajena-realizace-nejvetsi-investice-v-jeho-novodobe-historii--priprava-lokality-pro-vystavbu-domu-a-bytu