Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Celý MS kraj |

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Po 20. hodině jsme obdrželi součinnost od kolegů hasičů, kdy oznamovatelka oznámila zahoření jednoho z bytů v Ostravě-Porubě. Operační důstojník okamžitě na místo vyslal hlídky, které se poblíž Opletalovy ulice pohybovaly. Od samého oznámení uběhly necelé dvě minuty, kdy policisté Martin a Tomáš z oddělení hlídkové služby Ostrava na místo dorazili. Na chodníku již čekala žena, která jim sdělila, že na chodbě domu jde cítit silný kouř. Muži zákona ani na vteřinu nezaváhali a z auta vzali beranidlo. Jak se sami mohli přesvědčit, dým se již valil z okna a při vstupu do domu byl také cítit silný kouř."

Policisté vyběhli do zasaženého patra, opakovaně zabouchali na dveře bytu, ale bez reakce. 

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Vzhledem k tomu, že byla důvodná obava o život a zdraví osoby, policista Tomáš vzal beranidlo, se kterým provedl násilný vstup. Během okamžiku vběhli do zadýmeného bytu, kde viděli ležícího muže na gauči. Otevřeli okna a muže vyvedli na chodbu. V tu chvíli již byly také zakouřeny i společné prostory, proto začali s otevíráním oken. I přes silný kouř se policisté opět vrátili do bytu, aby se mohli přesvědčit, že se v tomto už nikdo nenachází. Při kontrole zjistili, že v kuchyni byl stále zapnutý plynový sporák, na kterém si zřejmě muž vařil večeři. Tento vypnuli a byt opustili. Díky oznámení a okamžitému zakročení policistů nebyla nutná evakuace osob z domu. Ukázalo se, že 56letý muž si měl vařit jídlo, u kterého usnul. Policisté mu provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem přes 1,5 promile alkoholu v dechu. Na místo dorazili jak hasiči, tak posléze i záchranná služba. I přesto, že se Martin s Tomášem nadýchali kouře, ve své noční směně pokračovali." 


Nahlásit chybu


K tématu

Ostravské strážnice odradily mladíka od skoku ze Sýkorova mostu

20. července 2023 9:44 | Ostrava-město | Jiří Cileček

20letý mladík vyšplhal s láhví vína na konstrukci Sýkorova mostu v Ostravě. Zda si jen chtěl vypít láhev vína na netradičním místě nebo chtěl ukončit svůj život skokem z mostu, je otázkou. Dvěma strážnicím totiž řekl, že má psychické problémy a neví, co má dělat. Ženy v uniformě ho empaticky přesvědčily, aby slezl dolů.

V opavském Stříbrném jezeře se topil patnáctiletý chlapec

19. července 2023 17:56 | Opava | Jiří Cileček

Další případ tonutí na opavském Stříbrném jezeře zaměstnal ve středu odpoledne záchranáře. Topil se tam patnáctiletý chlapec. Vytáhli ho kamarádi a svědci, kteří mu poskytli první pomoc. Sanitka ho poté převezla do nemocnice.

Dvouleté dítě uvízlo hlavou v záchodovém prkénku, pomohli hasiči

12. července 2023 13:57 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Do nezáviděníhodné situace se dostalo dvouleté dítě ve Frýdku-Místku. Z neznámých příčin, zřejmě při hraní, uvízlo hlavou v malém záchodovém prkénku. O drobném incidentu informovali hasiči na svém Twitteru.


Následky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 13:54, vydáno dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

Sanatorium v Jablunkově slaví 100 let, nemocných s tuberkulózou už je jen minimum

Jediné plicní sanatorium zaměřené na léčbu tuberkulózy v Beskydech letos slaví 100 let svého působení. V Jablunkově si výročí připomněli zdravotníci, zástupci města i kraje, který zařízení provozuje.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Jakub Unucka: Zelený vodík je drahý

Posláním Vodíkového klastru MS kraje je aktivní podpora rozvoje ekosystému vodíkového údolí Moravskoslezského kraje a uplatnění vodíkových technologií při hospodářské transformaci našeho kraje.

Žáci SŠ elektrotechnické získali zajímavé finanční ohodnocení

Včera 15:30 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

MS kraj se stejně jako celá Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v energetice. Jedním z nástrojů, jak situaci vylepšit, je motivace žáků studujících energetické obory. Přesně takovým případem je program Prokopa Diviše.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Pickleball Czech Open přilákal hráče z celého světa

Včera 11:31 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Ostravský rodák a světový tenista Ivan Lendl, jeho rival John McEnroe, André Agassi nebo třeba Steffi Grafová. Ti všichni propadli modernímu sportu s názvem pickleball. Zbrusu nové centrum pickleballu vzniklo i v našem kraji – v Dobré u Frýdku-Místku.

Žáci jsou z klimatických změn zděšeni, říká koordinátor

Včera 9:38 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

MS kraj považuje za důležité, aby už žáci základních a středních škol vnímali klimatické změny, které se u nás v posledních letech dějí. Slouží k tomu například projekt Life Coala nebo třeba školení školních environmentálních koordinátorů.

Felinoterapie neboli kontakt nemocného s kočkou je novou podpůrnou terapií v krnovské nemocici

Animoterapie jsou v posledních letech stále oblíbenější podpůrné léčebné metody, spočívající v kontaktu nemocného se zvířetem. Patří sem například canisterapie, hippoterapie, či felinoterapie. Pomáhají v léčebnách nebo domovech seniorů a v poslední době pronikají do klasických nemocnic.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře
Vydáno 19. května 2024 10:13, Celý MS kraj, Libor Běčák
Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Po 20. hodině jsme obdrželi součinnost od kolegů hasičů, kdy oznamovatelka oznámila zahoření jednoho z bytů v Ostravě-Porubě. Operační důstojník okamžitě na místo vyslal hlídky, které se poblíž Opletalovy ulice pohybovaly. Od samého oznámení uběhly necelé dvě minuty, kdy policisté Martin a Tomáš z oddělení hlídkové služby Ostrava na místo dorazili. Na chodníku již čekala žena, která jim sdělila, že na chodbě domu jde cítit silný kouř. Muži zákona ani na vteřinu nezaváhali a z auta vzali beranidlo. Jak se sami mohli přesvědčit, dým se již valil z okna a při vstupu do domu byl také cítit silný kouř."

Policisté vyběhli do zasaženého patra, opakovaně zabouchali na dveře bytu, ale bez reakce. 

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Vzhledem k tomu, že byla důvodná obava o život a zdraví osoby, policista Tomáš vzal beranidlo, se kterým provedl násilný vstup. Během okamžiku vběhli do zadýmeného bytu, kde viděli ležícího muže na gauči. Otevřeli okna a muže vyvedli na chodbu. V tu chvíli již byly také zakouřeny i společné prostory, proto začali s otevíráním oken. I přes silný kouř se policisté opět vrátili do bytu, aby se mohli přesvědčit, že se v tomto už nikdo nenachází. Při kontrole zjistili, že v kuchyni byl stále zapnutý plynový sporák, na kterém si zřejmě muž vařil večeři. Tento vypnuli a byt opustili. Díky oznámení a okamžitému zakročení policistů nebyla nutná evakuace osob z domu. Ukázalo se, že 56letý muž si měl vařit jídlo, u kterého usnul. Policisté mu provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem přes 1,5 promile alkoholu v dechu. Na místo dorazili jak hasiči, tak posléze i záchranná služba. I přesto, že se Martin s Tomášem nadýchali kouře, ve své noční směně pokračovali." 


Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000043114/policiste-zachranili-zivot-opileho-muze-ktereho-doma-malem-udusila-spalena-vecere