Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Národní pohár v karate Gojo Ryu proběhl v bruntálské sportovní hale za velké účasti závodníků

Celý MS kraj |  | Bruntálský miniexpres

Tak trochu ve stínu masových sportovních akcí cyklistů, gymnastů či běžců, proběhly na Bruntálsku velké a významné akce v jiných sportech. Jednou z nich je například 3. kolo Národního poháru v karate Gojo Ryu, které proběhlo v bruntálské sportovní hale.

I pohár karatistů se těšil velké účasti sportovců.

David Dvořák, hlavní pořadatel: „Máme radost že přijelo spousta závodníků i přes špatné počasí a přes různé akce a jsem tak hrozně rád, že naši akci podpořilo město Bruntál a pan starosta a místostarosta. Závodníci přijeli z celé ČR, jsou tady zástupci dokonce i z ciziny, jsou tady i týmy ze Slovenska a je to posbírané opravdu celá republika, je tady město Třinec, Hodonín, Brno.“

Pořádání poháru v Bruntále není náhodné. Místní karatisté patří k nejúspěšnějším reprezentantům nejen v rámci České republiky.

Vít Žatka, hlavní rozhodčí: „U starších karatistů na podzim máme tam dva mistry Evropy, to byl Denis Vodička a Nela Matušková plus nějaké další medaile byly z toho mistrovství Evropy a v současné době se připravují na mistrovství světa, které bud v září v Rakousku.“

Závody probíhaly v kategoriích od nejmenších dětí až po dospělé.

David Dvořák, hlavní pořadatel: „Do 12 hodin probíhá kategorie menších dětí, to znamená do 10 let, jsou tam takové začínající disciplíny, taková agility překážková dráha a pak už takové různé sestavy v pohybu a po 12. hodině po nástupu už přichází blok, který je určený pro starší děti, ve kterém probíhá cvičení Kata, to znamená takové sestavy a pak cvičení Kumite, je to vlastně už takový souboj.“
Patrik Debly, závodník: „Já jsem přijel z Kyjova, asi v Kumite beginner.“
Dominik Čech, závodník: „Přijel jsem z Kyjova, závodím v Kumite beginner a Katě.“
Sienna Palkovič, závodnice (SK): „Já jsem přijela až ze Slovenska a závodila jsme v Kihon-ido, v Agility.“
Aneta Kupková, závodnice: „Já jsem z Bruntálu a závodila jsem v Kihon-idu, Kumite balloon a Agility. Dostala jsem teď první a druhou medaili.“
Soňa Brhelová, závodnice: „Já jsem z Bruntálu a závodím v Kihon-idu, Kumite balloon a Agility. Mám 3. místo.“
Matyáš Skuhnel, závodník: „Já jsem z Bruntálu a nejvíc mě baví Agility.“
Vojta Směták, závodník: „Já jsem z Bruntálu a moje nejoblíbenější disciplína je Agility.“
Daniel Navrátil, závodník: „Jsem z Bruntálu a moje nejoblíbenější disciplína je Kumite balloon.“

Velkou chloubou i nadějí bruntálského karate je především jeho obliba u nejmladší generace závodníků.

Vít Žatka, hlavní rozhodčí: „Máme spoustu mladých v současné době, jsou to děti začínající, dneska je možno vidět na závodech asi 30 závodníků, někteří jsou hodně šikovní, někteří méně ale myslím si, že spoustu medailí si odnesou z dnešních závodů.“
Radek Zatloukal (PROZMĚNU), místostarosta Bruntálu: „Já bych chtěl především poděkovat organizátorům této akce, klubu Karate Dó Bruntál. Kteří opět ukázali, že jsou v našem městě jedničkou v organizování těchto akcí a jsme moc rádi, že je tady máme a že jsme je mohli finančně podpořit.“
Nahlásit chybu


K tématu

Pokračuje rozsáhlá rekonstrukce zimního stadionu v Ostravě-Porubě

13. srpna 2023 11:48 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Porubský zimní stadion, situovaný v multifunkčním areálu, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Jejím výsledkem bude významné zdokonalení prostor. Náklady na opravu přesahují 105 milionů korun.

Horní Suchá využívá prázdnin k opravám a rekonstrukcím

11. srpna 2023 11:15 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Radnice v Horní Suché využívá letní prázdniny k opravám a rekonstrukcím. Z investic budou mít radost jak sportovci, tak i školáci. A lidé se mohou těšit i na nový chodník.

Vítězný návrh novojičínského sportoviště, i dvacítka poražených, visí v Návštěvnickém centru

28. srpna 2023 11:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

O podobě nové sportovní haly, která má stát v Novém Jičíně u letního stadionu, rozhodla architektonická soutěž. Více než dvacet přihlášených návrhů, včetně toho vítězného, je nyní vystaveno v Návštěvnickém centru.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Dnes 12:59, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Minimem Baníku Ostrava je v lize 4. místo, v poháru základní skupina

Baník Ostrava je nažhavený na začátek nové ligové sezóny a i když přípravné zápasy příliš nevyšly, v klubu tradičně panuje optimismus a chce v domácí soutěži vybojovat minimálně 4. místo. Dalším cílem je postup do základní skupiny evropské konferenční ligy.

Hasiči připravili projekt bezpečného chování u vody. S první pomocí poradí zdravotníci

Léto je v plném proudu, lidé navštěvují koupaliště a přehrady a to sebou bohužel také přináší případy tonutí. Hasiči proto připravili projekt, jehož cílem je poradit lidem, jak se u vody chovat bezpečně, ale také, jak pomoci tonoucímu. Zásady první pomoci připojili zdravotníci.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Včera 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

15. července 2024 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

15. července 2024 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Do národního finále soutěže Vesnice roku Palkovice chystají čtyřhodinovou prezentaci formou festivalu

15. července 2024 14:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Regionální zprávy POLAR

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal 9. ročník Festivalu dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva. Obec tam navíc převzala ocenění v letošním krajském kole soutěže Vesnice roku a připravuje festival, se kterým se v září představí porotě ve finále.

Národní pohár v karate Gojo Ryu proběhl v bruntálské sportovní hale za velké účasti závodníků
Vydáno 3. července 2024 9:50, Celý MS kraj, Karel Soukop
Tak trochu ve stínu masových sportovních akcí cyklistů, gymnastů či běžců, proběhly na Bruntálsku velké a významné akce v jiných sportech. Jednou z nich je například 3. kolo Národního poháru v karate Gojo Ryu, které proběhlo v bruntálské sportovní hale.

I pohár karatistů se těšil velké účasti sportovců.

David Dvořák, hlavní pořadatel: „Máme radost že přijelo spousta závodníků i přes špatné počasí a přes různé akce a jsem tak hrozně rád, že naši akci podpořilo město Bruntál a pan starosta a místostarosta. Závodníci přijeli z celé ČR, jsou tady zástupci dokonce i z ciziny, jsou tady i týmy ze Slovenska a je to posbírané opravdu celá republika, je tady město Třinec, Hodonín, Brno.“

Pořádání poháru v Bruntále není náhodné. Místní karatisté patří k nejúspěšnějším reprezentantům nejen v rámci České republiky.

Vít Žatka, hlavní rozhodčí: „U starších karatistů na podzim máme tam dva mistry Evropy, to byl Denis Vodička a Nela Matušková plus nějaké další medaile byly z toho mistrovství Evropy a v současné době se připravují na mistrovství světa, které bud v září v Rakousku.“

Závody probíhaly v kategoriích od nejmenších dětí až po dospělé.

David Dvořák, hlavní pořadatel: „Do 12 hodin probíhá kategorie menších dětí, to znamená do 10 let, jsou tam takové začínající disciplíny, taková agility překážková dráha a pak už takové různé sestavy v pohybu a po 12. hodině po nástupu už přichází blok, který je určený pro starší děti, ve kterém probíhá cvičení Kata, to znamená takové sestavy a pak cvičení Kumite, je to vlastně už takový souboj.“
Patrik Debly, závodník: „Já jsem přijel z Kyjova, asi v Kumite beginner.“
Dominik Čech, závodník: „Přijel jsem z Kyjova, závodím v Kumite beginner a Katě.“
Sienna Palkovič, závodnice (SK): „Já jsem přijela až ze Slovenska a závodila jsme v Kihon-ido, v Agility.“
Aneta Kupková, závodnice: „Já jsem z Bruntálu a závodila jsem v Kihon-idu, Kumite balloon a Agility. Dostala jsem teď první a druhou medaili.“
Soňa Brhelová, závodnice: „Já jsem z Bruntálu a závodím v Kihon-idu, Kumite balloon a Agility. Mám 3. místo.“
Matyáš Skuhnel, závodník: „Já jsem z Bruntálu a nejvíc mě baví Agility.“
Vojta Směták, závodník: „Já jsem z Bruntálu a moje nejoblíbenější disciplína je Agility.“
Daniel Navrátil, závodník: „Jsem z Bruntálu a moje nejoblíbenější disciplína je Kumite balloon.“

Velkou chloubou i nadějí bruntálského karate je především jeho obliba u nejmladší generace závodníků.

Vít Žatka, hlavní rozhodčí: „Máme spoustu mladých v současné době, jsou to děti začínající, dneska je možno vidět na závodech asi 30 závodníků, někteří jsou hodně šikovní, někteří méně ale myslím si, že spoustu medailí si odnesou z dnešních závodů.“
Radek Zatloukal (PROZMĚNU), místostarosta Bruntálu: „Já bych chtěl především poděkovat organizátorům této akce, klubu Karate Dó Bruntál. Kteří opět ukázali, že jsou v našem městě jedničkou v organizování těchto akcí a jsme moc rádi, že je tady máme a že jsme je mohli finančně podpořit.“
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000043840/narodni-pohar-v-karate-gojo-ryu-probehl-v-bruntalske-sportovni-hale-za-velke-ucasti-zavodniku