Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Piráti v MS kraji kandidují s podporou Zelených. Lídryní kandidátky je Zuzana Klusová

Celý MS kraj |

O hlasy voličů v Moravskoslezském kraji se bude ucházet také Česká pirátská strana, kteří si za svou lídryni zvolila Zuzanu Klusovou z Karviné. Piráti chtějí v regionu zlepšit pracovní i životní podmínky natolik, aby už lidé neodcházeli do jiných částí země.

Piráti se poprvé dostali do zastupitelstva Moravskoslezského kraje při minulých volbách v roce 2020, kdy získali devět mandátů. tehdy je do voleb vedla Zuzana Klusová, kterou si zvolili jako kandidátku na hejtmanku i nyní. Zaměřuje se na program Spravedlivé transformace kraje i na životní prostředí.

Zuzana Klusová (Piráti), kandidátka na hejtmanku MS kraje: "Prioritami je boj proti korupci a klientelismu a hlavně doprava. Chceme posílit regionální spoje, chceme zlevnit celokrajskou jízdenku tak, aby stála 20 kč na den a chceme se připravit na stavbu vysokorychlostní železnice, aby kraj tuto výzvu využil." 

Piráti kandidují s podporou Zelených. Na kandidátní listině je reprezentuje na 6 místě Ondřej Syrovátka z Nového Jičína, kde pracuje jako místostarosta. 

Ondřej Syrovátka (Strana Zelených), kandidát do krajského zastupitelstva: "Spolupráce s Piráty je z toho důvodu, že máme podobné cíle i téměř totožné voliče, takže je škoda tříštit síly a je lepší táhnout za jeden provaz. I dříve se nás lidé ptali, proč kandidujeme zvlášť, když klademe důraz na veřejnou dopravu, životní prostředí, informační technologie apod." 

Piráti se dlouhodobě vymezují spolupráci s komunisty nebo SPD. V zastupitelstvu MS kraje by chtěli obhájit  současný stav, kdy mají devět křesel, ale spokojí se prý i se šesti.

Nahlásit chybu


K tématu

Kampaň Pirátů na mariánském náměstí v Ostravě

30. září 2025 10:44 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Volby se kvapem blíží a politické strany vyrážejí mezi lidi. Ne vždy se ale podaří vybrat správné místo. Piráti uspořádali kontaktní kampaň na mariánskohorském náměstí v Ostravě – a téměř nikdo nepřišel.

Hejtmanství pomůže vesnickým prodejnám. Bez dotace by zřejmě některé zanikly

14. ledna 2025 12:17 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Moravskoslezský kraj znovu rozhodl o podpoře malých vesnických prodejen v celém regionu. Mnohé z nich by bez podpory kraje měly existenční problémy a nebo by dokonce zanikly.

VOLEBNÍ STUDIO POLAR: Lukáš Černohorský (Piráti): "Peníze pro rodiny z daní a regulací konopí."

23. září 2025 8:45 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Piráti vstupují do voleb s programem, který staví na boji proti korupci, digitalizaci státu a důrazu na spravedlnost. Slibují snížení DPH na základní potraviny, dostupné bydlení, rozvoj moderní energetiky i posílení zdravotní péče v regionech. V Moravskoslezském kraji mluví také o rekultivaci krajiny, kvalitnějším ovzduší a lepší dostupnosti služeb pro rodiny i seniory. Jak tyto plány chtějí prosadit v Moravskoslezském kraji? Hostem ve studiu je lídr za Českou pirátskou stranu v Moravskoslezském kraji, Lukáš Černohorský.


Tragická nehoda na D48 u Dobré: 27letý řidič zemřel po nárazu do svodidel

Dnes 10:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V neděli 14. prosince ráno na silnici D48 u obce Dobrá ve směru na Český Těšín zasahovaly složky IZS u tragické dopravní nehody. Řidič osobního vozidla narazil do svodidel a svým zraněním na místě podlehl. Okolnosti nehody nyní vyšetřují policisté.

Policie stíhá pracovnici lázní v Karlově Studánce kvůli zakázce na opravu jednoho z domů

Dnes 11:45 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Horské lázně Karlova Studánka řeší situaci v souvislosti se zahájením trestního stíhání jedné z vedoucích pracovnic. Ředitel státního podniku rozhodl o odebrání jejích kompetencí v oblasti veřejných zakázek a nákupů a o situaci informoval dozorčí radu. Trestní stíhání se podle dostupných informací týká zakázky na opravu jednoho z lázeňských domů.

Obnovené zabijačkové hody u Těrlické přehrady byly úspěšné

Dnes 11:08 | Těrlicko | Libor Běčák

Ve sportovním areálu na břehu Těrlické přehrady se konaly zabijačkové hody. Ty se setkaly s velkým zájmem lidí, kteří si přišli vybrat nejrůznější čerstvé i uzené produkty.

Frýdlantský hudební spolek odehrál tradiční Vánoční koncert

Ve velkém sále Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal tradiční Vánoční koncert Frýdlantského hudebního spolku.

Led na vozovce komplikoval dopravu na Opavsku, policie řešila několik nehod

Včera 16:52 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Namrzlá vozovka komplikovala v uplynulých dnech dopravu na Opavsku. Policisté řešili hned několik nehod, z nichž některé skončily vážným zraněním. V jednom případě byl na přechodu pro chodce zraněn senior, další nehoda se stala u Kravař.

Karvinou obsadili judisté a excelovali místní sportovci, kteří za město získali sedm medailí

Včera 13:45 | Karviná | Gabriela Stašová

Velká cena Karviné v judu se uskutečnila klasicky za účasti zahraničních sportovců ve věku dětí a dorostu. I letos byli karvinští judisté úspěšní na různých stupních vítězů.

Tramvaje opět projedou přes náměstí Republiky v Ostravě. Auta si budou muset počkat

12. prosince 2025 12:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Z hořící budovy na Opavsku museli hasiči vynést dvě tlakové lahve a ochladit je

12. prosince 2025 12:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hořela hospodářská budova na Opavsku. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Hasiči museli vynést a ochlazovat dvě tlakové lahve. Požár se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Příčina požáru se vyšetřuje.

Filmový klub v Karviné rozšiřuje náhled na svět, založili jej manželé se stejným zájmem

Včera 13:15 | Karviná | Gabriela Stašová

Filmový klub v Karviné za dobu své existence prošel změnami, které sae týkaly jeh umístění, ale také například celkové koncepce. Jedno ale stále trvá - snaží se vychovávat veřejnost k filmové kultuře a vzdělávat prostřednictvím kinematografie.

Centrum Nového Jičína je pod zvýšeným dohledem

12. prosince 2025 11:24 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Městská policie během adventních trhů více dohlíží na bezpečnost návštěvníků novojičínského centra. Upozorňuje, aby si lidé hlídali mobily a peněženky, a také kontroluje auta na parkovištích.

Policie stíhá pracovnici lázní v Karlově Studánce kvůli zakázce na opravu jednoho z domů

Dnes 11:45 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Horské lázně Karlova Studánka řeší situaci v souvislosti se zahájením trestního stíhání jedné z vedoucích pracovnic. Ředitel státního podniku rozhodl o odebrání jejích kompetencí v oblasti veřejných zakázek a nákupů a o situaci informoval dozorčí radu. Trestní stíhání se podle dostupných informací týká zakázky na opravu jednoho z lázeňských domů.

Kriminálka vyšetřuje partnerský incident v Třanovicích, žena v nemocnici zemřela

11. prosince 2025 13:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Od úterního večera vyšetřují moravskoslezští kriminalisté násilný incident, který se odehrál v Třanovicích na Frýdecko-Místecku. Po smrti je žena a pes.

Okrádal hokejisty během tréninku. Recidivista nakradl věci za 130 tisíc korun

11. prosince 2025 11:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Prý se chtěl dívat na hokej, místo toho ale kradl z šatny hokejistů. Bral vše, co mu přišlo pod ruce - mobily, hodinky, zlatý prsten a peněženku s hotovostí. Celkem nakradl věci za 130 tisíc korun. Muž byl už v minulosti trestán. Teď mu hrozí až pět let ve vězení.

Praskla mu pneumatika a na silnici vypadlo naložené dřevo. Zranili se tři lidé, jeden zemřel

11. prosince 2025 11:15 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Náklaďák převážel dřevo a praskla mu pneumatika. Narazil do vedlejšího auta a jeho náklad zasypal dálnici D56 u sjezdu na Paskov. Do kulatiny narazila další auta. Celkem se zranili čtyři lidé. Jeden ze zraněných nakonec zemřel v nemocnici. Policie zjistila, že bylo nákladní auto přetížené o přibližně 13 tun.

Turistka se zranila v Beskydech. Na pomoc byl vyslán vrtulník

11. prosince 2025 10:12 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Žena si poranila kotník na horách. Do nepřístupného místa na hřeben Smrku byl vyslán vrtulník. Letečtí záchranáři společně s horskou službou ženu úspěšně našli. Turistka byla zachráněna pomocí palubního jeřábu vrtulníku a předána do nemocniční péče.

Řidička v Ostravě nedala při odbočování přednost policistům, zranilo se pět lidí

10. prosince 2025 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

S největší pravděpodobností nepozornost při odbočovacím manévru stála za kolizí dvou osobních vozidel, ke které došlo v ve středu odpoledne na Bohumínské ulici v Ostravě. Řidička tam zkřížila cestu protijedoucím policistům.

Piráti v MS kraji kandidují s podporou Zelených. Lídryní kandidátky je Zuzana Klusová
Vydáno 11. září 2024 9:55, Celý MS kraj, Tomáš Kořistka
O hlasy voličů v Moravskoslezském kraji se bude ucházet také Česká pirátská strana, kteří si za svou lídryni zvolila Zuzanu Klusovou z Karviné. Piráti chtějí v regionu zlepšit pracovní i životní podmínky natolik, aby už lidé neodcházeli do jiných částí země.

Piráti se poprvé dostali do zastupitelstva Moravskoslezského kraje při minulých volbách v roce 2020, kdy získali devět mandátů. tehdy je do voleb vedla Zuzana Klusová, kterou si zvolili jako kandidátku na hejtmanku i nyní. Zaměřuje se na program Spravedlivé transformace kraje i na životní prostředí.

Zuzana Klusová (Piráti), kandidátka na hejtmanku MS kraje: "Prioritami je boj proti korupci a klientelismu a hlavně doprava. Chceme posílit regionální spoje, chceme zlevnit celokrajskou jízdenku tak, aby stála 20 kč na den a chceme se připravit na stavbu vysokorychlostní železnice, aby kraj tuto výzvu využil." 

Piráti kandidují s podporou Zelených. Na kandidátní listině je reprezentuje na 6 místě Ondřej Syrovátka z Nového Jičína, kde pracuje jako místostarosta. 

Ondřej Syrovátka (Strana Zelených), kandidát do krajského zastupitelstva: "Spolupráce s Piráty je z toho důvodu, že máme podobné cíle i téměř totožné voliče, takže je škoda tříštit síly a je lepší táhnout za jeden provaz. I dříve se nás lidé ptali, proč kandidujeme zvlášť, když klademe důraz na veřejnou dopravu, životní prostředí, informační technologie apod." 

Piráti se dlouhodobě vymezují spolupráci s komunisty nebo SPD. V zastupitelstvu MS kraje by chtěli obhájit  současný stav, kdy mají devět křesel, ale spokojí se prý i se šesti.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000044827/pirati-v-ms-kraji-kandiduji-s-podporou-zelenych-lidryni-kandidatky-je-zuzana-klusova