Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: „Složky integrovaného záchranného systému spolu s Horskou službou Beskydy zachraňovaly muže uvízlého v terénu. V neděli 13. října před půl třetí odpoledne přijalo krajské zdravotnické operační středisko prvotní informaci o události od svých zlínských kolegů. Dovolal se jim muž, který uvedl, že při sběru hub zapadl v rozmoklém terénu do bahna, z něhož se nedokáže sám vyprostit. Nalézal se v lese, v oblasti beskydského Mezivodí (okres Frýdek-Místek)."
Muž nebyl schopen přesně určit svou polohu, a proto se složky integrovaného záchranného systému (IZS) ve spolupráci s Horskou službou a policií pustily do rozsáhlé pátrací akce.
Jan Segsulka, mluvčí PČR: „Protože muž neuměl přesně určit svou polohu, rozjela se na místě pátrací akce v gesci Horské služby. Účastnili se jí také policisté z obvodního oddělení Frýdlant nad Ostravicí. Po rozdělení pátracích úseků vyrazili záchranáři i policisté do obtížného terénu. Seniora, kterému docházela baterie v mobilním telefonu, bylo zapotřebí najít co nejrychleji, také vzhledem ke klesající venkovní teplotě."
Díky rychlému zásahu Horské služby a policistů byl muž nalezen do hodiny od zahájení pátrání. Byl fyzicky vyčerpán a podchlazen, ale jinak neutrpěl vážnější zranění.
Jan Segsulka, mluvčí PČR: "Společně s hlídkou policie byl senior vyproštěn z bahnitého terénu a na nosítkách přenesen ke služebnímu vozidlu. Tímto jej zachránci převezli k sanitnímu vozu, kde si podchlazeného a lehce zraněného seniora převzali do péče zdravotníci."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: „Záchranáři se postarali o zajištění jeho tepelného komfortu, nitrožilní aplikaci léků a infuzního roztoku, podali mu rovněž kyslík. Poté byl transportován do spádového zdravotnického zařízení a předán na centrálním příjmu nemocných frýdecko-místecké nemocnice."
Záchranáři připomínají, že při pohybu v náročném terénu je důležité mít při sobě mobilní telefon s aplikací Záchranka, která může v případě nouze urychlit lokalizaci.