Výstava na Staré poště spojuje nejen autory, ale i tři země. Projekt podporuje polská konzulka a díky spolupráce s Městským kulturním střediskem se výstava dostala i do Nového Jičína.
Petr Orság, ředitel Městského kulturního střediska: "Tito umělci jsou navzájem propojeni, přes ty vzdálenosti, které je dělí a tvoří tak, že to, co vzniklo a je umístěno na Staré poště, je přes svůj drobný rozměr výstava evropského, možná světového formátu."
Fotograf Němec vystavuje zajímavé téma zamčených kol a ke zpracování ho přiměl příběh opuštěných kol, ze kterých si každý kolemjdoucí vezme, co potřebuje.
Jaroslav Němec, vystavovatel: "Já tady mám koncept "A přece se točí", jde o otografické skicy zamčených kol, ze kterých ne vždy zůstalo všechno, některé zarostly z některých zůstala jen kostra a zůstaly na ulici."
Polský fotograf postavil svou část výstavy na fotografiích, které vznikaly jako pohled z okna jeho obýváku a vystavuje je netradičně v elektronických rámečcích.
Vojciech Stefanik, vystavovatel: "Registruji změny, které zaznamenávám fotoaparátem a vznikla řada fotografií, které zaznamenávají změnu co dvě vteřiny."
Vystavené fotografie pak zobrazují změny každého dne v roce a i podle slov autora, je z podivem, kolik zaznamenal změn, kterých si člověk v běžném životě ani nevšimne.
Tadeáš Goriczka, kurátor výstavy: "Třetím aktérem výstavy je Leopold Tužka Kouč, umělec z polské Wratislavi v 80. letech se přemístil do New Yorku, kde pracuje jako grafik v grafické agentuře. A potřeba realizovat se nezávisle na zakázkách, nepodléhat módě, ho přiměla k tomu, aby realizoval své vnitřní touhy, především umělecké."
A z této jeho filozofie vznikla tak zvaná table galery, tedy galerie na obyčejném kuchyňském stole. Zkrátka výstava na Staré poště je natolik jedinečná, že až osobní setkání s ní návštěvníkům dopřeje si ji vychutnat až do posledního sousta.