Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín získal dalšího Elektrooskara

Nový Jičín získal dalšího Elektrooskara za třídění odpadu. Je to také díky školákům, kteří sbírají nefunkční elektrospotřebiče v rámci vlastní soutěže. Dokázali shromáždit téměř 10 tisíc přístrojů.

Novojičínské kino zaplnili žáci ze tříd ze všech zdejších základních škol, kteří v rámci 7. ročníku soutěže nasbírali největší množství nefunkčních elektrospotřebičů.

“Letošní ročník byl absolutně rekordní, oproti prvnímu ročníku, kdy bylo nasbíráno tři a půl tisíce kusů, jsme na devíti a půl tisících kusech,” informovala Radka Hrubá, SVČ Fokus Nový Jičín, spoluorganizátorka soutěže.

“Donesl jsem 220 spotřebičů,” sdělil jeden ze školáků. “Měli jsme ty spotřebiče skoro po celé zahradě,” popsala sběr spolužačka. “Donesli jsem ovládače, mobily a nabíječky,” vyjmenoval svůj příspěvek do soutěže prvňák.

Všechny domácí elektropřístroje se podařilo u škol sesbírat během tří svozových dnů.

“Hodně lidí už před školou čekalo od rána, jezdili autem a dokonce i s naloženým vozíkem,” sdělila Kristýna Babulíková, členka ekohlídky, ZŠ Dlouhá Nový Jičín.

Absolutním vítězem byla Základní škola Dlouhá, jejíž žáci dokázali shromáždit 3 307 kusů.

“A já si myslím, že i díky této soutěži právě město Nový Jičín vyhrálo první místo v kraji mezi městy podobné velikosti právě za zpětný odběr elektrozařízení,” reagoval Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Sošku tzv. Elektrooskara získal Nový Jičín v rámci Moravskoslezského kraje už podruhé, a to za 115 tun vytříděného elektroodpadu za rok 2017, což představuje 4,5 kilogramu na jednoho obyvatele.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy