Podvodník připravil pojišťovny o více jak milion

Kriminalisté na Novojičínsku stíhají muže, který podvodem připravil pojišťovny o více jak milion korun. Tyto peníze získal fiktivním obchodem se zdravotními pomůckami.

Fiktivní obchod provozoval 50ti letý muž jako jednatel společnosti z Novojičínska od roku 2009 až do roku 2013. Zdravotním pojišťovnám zasílal faktury na zdravotní pomůcky, které ovšem nikdy nebyly pojištěncům předepsány a danou společností vyrobeny. Faktury dokládal falešnými lékařskými poukazy.

“Policisté zjistili, že muž celkem v 62 případech připravil zdravotní pojišťovny o téměř milion 300 tisíc korun. Obviněnému nyní hrozí trest odnětí svobody až na osm let. V daném případě není stíhán pouze jednatel společnosti, ale také firma jakožto právnická osoba,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Kriminalisté nevylučují, že škoda způsobená zdravotním pojišťovnám by se mohla v průběhu vyšetřování ještě navýšit.

“Případem se policisté začali zabývat z podnětu zdravotní pojišťovny, kterou kontaktoval  jeden z pojištěnců s tím, že ve výpisu mu poskytnuté zdravotní péče nalezl nesrovnalosti,” dodala policejní mluvčí.

Podle výpisu mu měla být vyrobena a předána zdravotnická pomůcka, o kterou ale nikdy nežádal, nepotřeboval ji a také ji nikdy neobdržel.

Pojišťovna, kterou tisková mluvčí nekonkretizovala, pak vlastní kontrolní činností zjistila, že se nejedná o ojedinělý případ a vše oznámila policii. Předmětem vyšetřování je také to, kde obviněný muž získal údaje pojištěnců a falešné lékařské poukazy.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 19.09. 4:07
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

AVIDUZ, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Lajnveber s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

4Lide s.r.o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč do 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků