Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti se přiblíží praxi díky nové grafické dílně

Střední škola Educa otevřela novou grafickou dílnu. Učebna díky odbornému vybavení simuluje studentům praxi v profesionální tiskařské dílně.

Novou učebnu pro odborné vzdělávání grafických oborů plánovala střední škola Educa několik let. Proměna staré třídy fyziky v moderní pracoviště za 3,7 milionu korun se podařila díky projektu, který byl financován z prostředků Evropské unie - Integrovaného regionálního operačního programu.

“My jsme vycházeli z potřeb našich žáků, především grafického oboru, aby měli kde uskutečňovat svou praxi. My jsme začali už v roce 2015, projekt byl zpracován v roce 2016 a schválen koncem roku 2017,” uvedla Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa.

Novou dílnu budou využívat zejména studenti oboru reprodukční grafik, o který je na škole velký zájem. Dále zde mohou uskutečňovat své záměry také žáci studijního oboru počítačová grafika.   

“Celé pracoviště grafické dílny je vytvořeno proto, aby simulovalo praktické prostředí malého grafického studia nebo tiskárny. Studenti si mohou prakticky vyzkoušet technologie a přístroje, se kterými by měli pracovat až dostudují,” vysvětlil Pavel Kramoliš, SOŠ Educa.

“Naši žáci chodí na praxi i do firem, ale tu základní praxi získávají u nás,” doplnila jednatelka školy.  

Kromě klasického tisku na papír se studenti v grafické dílně mohou setkat s termolisem na potisk triček a keramických hrnků nebo s velkoplošným tiskem.

Než si studenti budou moci všechny tyto procesy vyzkoušet, musí projít odborným proškolením jejich učitelé. Pak už budou moci dát průchod vlastní tvořivosti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy