Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti NJ gymnázia vyzkoušeli Eye Tracking

Studenti novojičínského gymnázia se zapojili do testování map pomocí metody monitoringu vizuální pozornosti. Projekt vznikl v návaznosti na spolupráci školy s univerzitami v Olomouci a Ostravě.

Novojičínské gymnázium již několik let spolupracuje s univerzitami v Ostravě a Olomouci. Díky tomu se studenti mohou dostat k novinkám v oblasti vzdělávání a výzkumu.

”Ve chvíli, kdy jsme začali spolupracovat s Ostravskou univerzitou, jsme díky paní doktorce Škrabánkové zjistili, že existuje unikátní způsob, jak vyhledávat nadané děti, a to pomocí Eye Trackingové metody, kdy můžeme hledat strategie, které žáci volí při řešení nějakého problému,” uvedl Patrik Kočí, zástupce ředitele Gymnázium Nový Jičín.

“Gymnázium Nový Jičín je partnerskou školou projektu, který aktuálně na přírodovědecké fakultě řešíme,” potvrdila Jana Škrabánková, Přírodovědecká fakulta, Ostravská univerzita.

V této návaznosti se studenti gymnázia zapojili do testování map pomocí Eye Trackingu neboli monitoringu vizuální pozornosti. Tento výzkum probíhá na Přírodovědné fakultě Univerzity Palackého.

“Žák sedí před monitorem a řeší nějaké úkoly a to zařízení nahrává pohyb jeho očí. takže my přesně víme, kam se dívá, v jaký čas se tam dívá,” uvedl Stanislav Popelka, Přírodovědecká fakulta, UP Olomouc.

“Ta velká kolečka jsou vlastně fixace,kde se to oko zastavilo,” ukázala Markéta Beitlová, Přírodovědecká fakulta, UP Olomouc.

“Viděla jsem, jak to oko jezdí sem a tam a to vůbec normálně nevnímám,” popsala zkušenost jedna ze studentek gymnázia. ”Určitě zajímavé, je to nezvyklé, nikdy jsem to ještě nezažila,” přidala se spolužačka.

Testování má ukázat, která mapa je přehlednější a lidé se v ní lépe orientují. Má ale daleko širší využití, třeba v marketingu nebo psychologii.
LXM Group a. s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslava Pavlíková, pracoviště Benzina Nový Jičín, Suvorovova 664
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků