Reklama

Studenti NJ gymnázia vyzkoušeli Eye Tracking

Studenti novojičínského gymnázia se zapojili do testování map pomocí metody monitoringu vizuální pozornosti. Projekt vznikl v návaznosti na spolupráci školy s univerzitami v Olomouci a Ostravě.

Stáhnout video
Reklama

Novojičínské gymnázium již několik let spolupracuje s univerzitami v Ostravě a Olomouci. Díky tomu se studenti mohou dostat k novinkám v oblasti vzdělávání a výzkumu.

”Ve chvíli, kdy jsme začali spolupracovat s Ostravskou univerzitou, jsme díky paní doktorce Škrabánkové zjistili, že existuje unikátní způsob, jak vyhledávat nadané děti, a to pomocí Eye Trackingové metody, kdy můžeme hledat strategie, které žáci volí při řešení nějakého problému,” uvedl Patrik Kočí, zástupce ředitele Gymnázium Nový Jičín.

“Gymnázium Nový Jičín je partnerskou školou projektu, který aktuálně na přírodovědecké fakultě řešíme,” potvrdila Jana Škrabánková, Přírodovědecká fakulta, Ostravská univerzita.

V této návaznosti se studenti gymnázia zapojili do testování map pomocí Eye Trackingu neboli monitoringu vizuální pozornosti. Tento výzkum probíhá na Přírodovědné fakultě Univerzity Palackého.

“Žák sedí před monitorem a řeší nějaké úkoly a to zařízení nahrává pohyb jeho očí. takže my přesně víme, kam se dívá, v jaký čas se tam dívá,” uvedl Stanislav Popelka, Přírodovědecká fakulta, UP Olomouc.

“Ta velká kolečka jsou vlastně fixace,kde se to oko zastavilo,” ukázala Markéta Beitlová, Přírodovědecká fakulta, UP Olomouc.

“Viděla jsem, jak to oko jezdí sem a tam a to vůbec normálně nevnímám,” popsala zkušenost jedna ze studentek gymnázia. ”Určitě zajímavé, je to nezvyklé, nikdy jsem to ještě nezažila,” přidala se spolužačka.

Testování má ukázat, která mapa je přehlednější a lidé se v ní lépe orientují. Má ale daleko širší využití, třeba v marketingu nebo psychologii.

ReklamaCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s.
Nový Jičín
od 24 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

Středisko sociálních služeb města Kopřivnice, příspěvková organizace
Nový Jičín
od 15 050 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu