Terapeutické dílny v Novém Jičíně dávají lidem nové příležitosti

Návštěvnické centrum v Novém Jičíně připravuje každý měsíc novou výstavu. Aktuálně jsou zde k vidění výrobky dospělých lidí s handicapem . Ti se scházejí v sociálně terapeutických dílnách Effatha.

Vitríny výstavních prostor Návštěvnického centra v Novém Jičíně plní rukodělné výrobky více než 30 autorů. Jsou jimi dospělí lidé s handicapem, kteří se scházejí v sociálně terapeutických dílnách Slezské diakonie, ve středisku Effatha.

“Výrobky, které vystavujeme, jsou v podstatě ze všech dílniček, které máme. Ať je to keramika, textil, to zahradnictví, které představují košíky, a taky zde máme ukázku z našeho maňáskového divadla,” uvedla Gabriela Lhotská, vedoucí sociálně terapeutických dílen Effatha.

Výstava má název “Otevři se!”, což symbolizuje, že díky práci v dílnách objevují tito lidé nové příležitosti ve svém životě.

“Vyrábíme také z ručního papíru, takže spotřebujeme opravdu veškerý nepotřebný kancelářský papír,” podotkla vedoucí Effathy.  

Z toho pak vznikají přání, záložky do knih nebo etikety na vlastní marmelády.

“Přináší jim to obrovskou radost, obrovský rozvoj v jejich manuální zručnosti a hlavně pocit seberealizace,” pousmála se Gabriela Lhotská.

Návštěvníci minigalerie si práci handicapovaných lidí mohou prohlédnout do konce února. A není to jediná výstava, která zde aktuálně probíhá.

“Každý měsíc tady v Návštěvnickém centru pořádáme pravidelné výstavy, k nim vernisáže. Momentálně tady máme také výstavu z Plitvických jezer,”  doplnila Kristýna Zetková, Návštěvnické centrum Nový Jičín

Autorem snímků z této oblasti Chorvatska je bohumínský fotograf Ladislav Pekárek.
Nemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 19 000 Kč/měsíc

Detail

SEMPER CORPORATION, s.r.o.
Studénka
od 21 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o., Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků