Terapeutické dílny v Novém Jičíně dávají lidem nové příležitosti

Návštěvnické centrum v Novém Jičíně připravuje každý měsíc novou výstavu. Aktuálně jsou zde k vidění výrobky dospělých lidí s handicapem . Ti se scházejí v sociálně terapeutických dílnách Effatha.

Reklama

Vitríny výstavních prostor Návštěvnického centra v Novém Jičíně plní rukodělné výrobky více než 30 autorů. Jsou jimi dospělí lidé s handicapem, kteří se scházejí v sociálně terapeutických dílnách Slezské diakonie, ve středisku Effatha.

“Výrobky, které vystavujeme, jsou v podstatě ze všech dílniček, které máme. Ať je to keramika, textil, to zahradnictví, které představují košíky, a taky zde máme ukázku z našeho maňáskového divadla,” uvedla Gabriela Lhotská, vedoucí sociálně terapeutických dílen Effatha.

Výstava má název “Otevři se!”, což symbolizuje, že díky práci v dílnách objevují tito lidé nové příležitosti ve svém životě.

“Vyrábíme také z ručního papíru, takže spotřebujeme opravdu veškerý nepotřebný kancelářský papír,” podotkla vedoucí Effathy.  

Z toho pak vznikají přání, záložky do knih nebo etikety na vlastní marmelády.

“Přináší jim to obrovskou radost, obrovský rozvoj v jejich manuální zručnosti a hlavně pocit seberealizace,” pousmála se Gabriela Lhotská.

Návštěvníci minigalerie si práci handicapovaných lidí mohou prohlédnout do konce února. A není to jediná výstava, která zde aktuálně probíhá.

“Každý měsíc tady v Návštěvnickém centru pořádáme pravidelné výstavy, k nim vernisáže. Momentálně tady máme také výstavu z Plitvických jezer,”  doplnila Kristýna Zetková, Návštěvnické centrum Nový Jičín

Autorem snímků z této oblasti Chorvatska je bohumínský fotograf Ladislav Pekárek.
PIZZA DEL MONTE s.r.o.
Nový Jičín
od 22 000 Kč

Detail

4Lide s.r.o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč do 16 500 Kč

Detail

Oldtimer Cafe, s.r.o.
Nový Jičín
od 85 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu