Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík se tvářil, že pomáhá, pak seniora okradl

Policisté zadržeti muže, který v lednu okrádal jednoho z obyvatel domu s pečovatelskou službou. Důvěřivý senior pustil zloděje do svého bytu několikrát. Přišel o peněženku, mobilní telefon i peníze na účtu.

Dvacetiletý mladík postupoval systematicky. Nejprve si získal důvěru 80letého muže, pomáhal mu například s nákupem. Počátkem ledna ho pak senior pustil do svého bytu v novojičínském domě s pečovatelskou službou a to se mu vymstilo.

“Muž mu během návštěvy odcizil peněženku se spořitelní knížkou, osobními doklady, finanční hotovostí ve výši 600 korun a platební kartou. Senior měl bohužel v peněžence také poznačený PIN k platební kartě, čehož podezřelý využil a následně vybrat 40 tisíc korun. Tyto peníze utratil pro svou potřebu, například za nákup elektroniky a oděvů,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Smutné je, že na konci ledna se pachatel do stejného bytu vloudil podruhé. Tentokráte pod záminkou, že si potřebuje odskočit na toaletu. Senior mu, i přes prvotní odmítnutí, nakonec dveře otevřel.

“Ve chvilce nepozornosti pak senior přišel o druhou peněženku, kterou měl uschovanou v bundě na věšáku. V peněžence měl drobnou finanční hotovost, průkazy na slevu jízdného a doklady od vozidla. To však pachateli stále nestačilo a následující den seniora v jeho bytě opět kontaktoval a požádal ho, zda si může zavolat z jeho mobilního telefonu. Senior po přemlouvání bohužel opět souhlasil, podezřelý toho využil a mobilní telefon mu odcizil,” pokračovala policejní mluvčí.

Podobné případy se bohužel stále dějí, přestože varování přibývá. Policejní ředitelství  Moravskoslezského kraje vyráží za seniory s vlastním preventivní projektem s názvem Černá kronika aneb ze soudních síní. A také městská policie pravidelně starším lidem radí, jak se nebezpečným situacím vyhýbat.  

“Pořádáme besedy i v domovech s pečovatelskou službou. Také rajonoví strážníci, pokud si všimnou osamoceného člověka, upozorňují jej na zásady bezpečného chování,” sdělila  Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.  

Totožnost pachatele, který několikrát okradl seniora v DPS, policie zná a už si také vyslechl obvinění. V minulosti byl za majetkovou trestnou činnost souzen.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail