Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ploutvoví plavci se utkali na Modrém mítinku

Klub vodních sportů Laguna pořádal další ročník svého prestižního závodu Modrý mítink. Ploutvoví plavci se utkali ve víceboji v kraulových disciplínách.

Modrý mítink se plaval jako otevřený mezinárodní závod - víceboj na různě dlouhých tratích v kraulových disciplínách ve dvou krátkých ploutvích tzv. bifins.  

“ Plavou se  od padesátky po 400 metrů a dohromady se potom hodnotí jako víceboje v této disciplíně,” uvedla Simona Klapcová, ředitelka závodu, KVS Laguna.   

Mítink byl určen pro závodníky od nejmladších kategorií osmiletých dětí až po seniory a veterány. Zúčastnilo se jej více než 250 sportovců z klubů České republiky a Slovenska.

V domácím klubu jsou odborníky na tuto disciplínu bifins junioři, například Jakub Klimpar,  Hana Rosová a Marie Chovancová. Nicméně účast v závodu přijali také specialisté na plavání s monoploutví - reprezentanti České republiky Klára Křepelková, Matěj Obšívač a Jakub Kovařík.

“Plavu s jednou ploutví, je to mnohem rychlejší, specializuji se na sprint. V roce 2017 jsem dvakrát vyhrál na mistrovství světa juniorů na 50  a 100 metrů. Minulý rok jsem na mistrovství evropy juniorů také vyhrál dvě zlata,” sdělil Jakub Kovařík, KVS Laguna.

“Víceméně to beru jako trénink a jako kontrolní start před letošním mistrovství Evropy dospělých, které se koná v Řecku. Plavu už od šesti let, což je asi patnáct roků, takže je to dlouhá doba. Tohle není má specializace, plavu hlavně s monoploutví a plavu disciplín ypod vodou na nádech  i s dýchací lahví,” vysvětlila Klára Křepelková, KVS Laguna.

   

Klára Křepelková je také dvojnásobnou juniorskou mistryní světa. Na červencový šampionát dospělých do Řecka s ní odjede i Jakub Kovařík.

“Junioři teprve svůj vrchol sezony budou mít, startují na mistrovství České republiky ve Zlíně, kde budou plavat všechny kategorie a junioři se tam budou nominovat na mistrovství Evropy do Egypta,” dodala Simona Klapcová.  

Modrý mítink tak byl pro všechny ideální přípravou pro tyto zásadní soutěže.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy