Reklama

Ploutvoví plavci se utkali na Modrém mítinku

Klub vodních sportů Laguna pořádal další ročník svého prestižního závodu Modrý mítink. Ploutvoví plavci se utkali ve víceboji v kraulových disciplínách.

Stáhnout video
Reklama

Modrý mítink se plaval jako otevřený mezinárodní závod - víceboj na různě dlouhých tratích v kraulových disciplínách ve dvou krátkých ploutvích tzv. bifins.  

“ Plavou se  od padesátky po 400 metrů a dohromady se potom hodnotí jako víceboje v této disciplíně,” uvedla Simona Klapcová, ředitelka závodu, KVS Laguna.   

Mítink byl určen pro závodníky od nejmladších kategorií osmiletých dětí až po seniory a veterány. Zúčastnilo se jej více než 250 sportovců z klubů České republiky a Slovenska.

V domácím klubu jsou odborníky na tuto disciplínu bifins junioři, například Jakub Klimpar,  Hana Rosová a Marie Chovancová. Nicméně účast v závodu přijali také specialisté na plavání s monoploutví - reprezentanti České republiky Klára Křepelková, Matěj Obšívač a Jakub Kovařík.

“Plavu s jednou ploutví, je to mnohem rychlejší, specializuji se na sprint. V roce 2017 jsem dvakrát vyhrál na mistrovství světa juniorů na 50  a 100 metrů. Minulý rok jsem na mistrovství evropy juniorů také vyhrál dvě zlata,” sdělil Jakub Kovařík, KVS Laguna.

“Víceméně to beru jako trénink a jako kontrolní start před letošním mistrovství Evropy dospělých, které se koná v Řecku. Plavu už od šesti let, což je asi patnáct roků, takže je to dlouhá doba. Tohle není má specializace, plavu hlavně s monoploutví a plavu disciplín ypod vodou na nádech  i s dýchací lahví,” vysvětlila Klára Křepelková, KVS Laguna.

   

Klára Křepelková je také dvojnásobnou juniorskou mistryní světa. Na červencový šampionát dospělých do Řecka s ní odjede i Jakub Kovařík.

“Junioři teprve svůj vrchol sezony budou mít, startují na mistrovství České republiky ve Zlíně, kde budou plavat všechny kategorie a junioři se tam budou nominovat na mistrovství Evropy do Egypta,” dodala Simona Klapcová.  

Modrý mítink tak byl pro všechny ideální přípravou pro tyto zásadní soutěže.

ReklamaNemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 26 000 Kč

Detail

ALMAX WORK-Holding, družstvo
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 16 000 Kč

Detail

ALMAX WORK-Holding, družstvo
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu