ŘSD přijelo do Nového Jičína informovat o rekonstrukci D48. Na zprovoznění mostu u Libhoště si lidé budou muset počkat více než rok

Pracovníci Ředitelství silnic a dálnic přijeli do Nového Jičína informovat veřejnost o aktuálních projektech, které probíhají v tomto regionu. Nejvíce dotazů směřovalo k výstavbě dálnice D48.

Rekonstrukce silnice I/48 na dálnici začala mezi Rybím a Rychalticemi v červenci 2017. Stavět se bude do konce roku 2020. Řidiči tudy více než dva roky jezdí v jednom pruhu a musí počítat s uzavírkami. A brzy je čeká další omezení, ve směru na Bělotín. S podrobnými informacemi o projektech přijeli do Nového Jičína informovat veřejnost pracovníci ŘSD.

“Ta zátěž na tu místní logistiku je, Občané se musí srozumět s tím, že jsou objížďky, že se nedostanou všude, kam se dříve dostali. Jsou to omezení a myslím si, že ty lidi to zajímá,” uvedl Martin Swiatkowski, ŘSD, správa Ostrava.  

“Zajímá nás úsek Rybí - Rychaltice, protože bydlíme v LIbhošti,” sdělila žena, která přišla s pracovníky ŘSD diskutovat. “Termín, kdy se tam bude jezdit po tom mostě,” přidal se vedle stojící muž. 

Dopravu v rekonstruovaném úseku silnice I/48 u Nového Jičína nejvíce komplikuje stavba nového mostu, který stále nelze napojit na již opravenou polovinu komunikace.  

“Je to tam komplikované s napojením na tu silnici druhé třídy, takže to zůstává ve stavu, v jakém to je. Dokončení je opravdu až v prosinci 2020,” konstatoval Martin Swiatkowski z ŘSD.  

   Lidé se ale zajímali také o další úseky, které se často týkaly jejich bydliště. 

“Obchvat Kunína a Šenova,” prozradila svůj zájem další žena. “Jestli už je zprovozněný úsek přes Příbor na letiště,” ukázal na mapě příchozí muž. 

Zástupci Ředitelství silnic a dálnic odpovídali na na dotazy lidí tři hodiny. 
30. výročí sametových událostí

17.11. 14:00 - 13.11. 21:29
Nový Jičín, Masarykovo náměstí , Nový Jičín

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 13.11. 21:29
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků