Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ŘSD přijelo do Nového Jičína informovat o rekonstrukci D48. Na zprovoznění mostu u Libhoště si lidé budou muset počkat více než rok

Pracovníci Ředitelství silnic a dálnic přijeli do Nového Jičína informovat veřejnost o aktuálních projektech, které probíhají v tomto regionu. Nejvíce dotazů směřovalo k výstavbě dálnice D48.

Rekonstrukce silnice I/48 na dálnici začala mezi Rybím a Rychalticemi v červenci 2017. Stavět se bude do konce roku 2020. Řidiči tudy více než dva roky jezdí v jednom pruhu a musí počítat s uzavírkami. A brzy je čeká další omezení, ve směru na Bělotín. S podrobnými informacemi o projektech přijeli do Nového Jičína informovat veřejnost pracovníci ŘSD.

“Ta zátěž na tu místní logistiku je, Občané se musí srozumět s tím, že jsou objížďky, že se nedostanou všude, kam se dříve dostali. Jsou to omezení a myslím si, že ty lidi to zajímá,” uvedl Martin Swiatkowski, ŘSD, správa Ostrava.  

“Zajímá nás úsek Rybí - Rychaltice, protože bydlíme v LIbhošti,” sdělila žena, která přišla s pracovníky ŘSD diskutovat. “Termín, kdy se tam bude jezdit po tom mostě,” přidal se vedle stojící muž. 

Dopravu v rekonstruovaném úseku silnice I/48 u Nového Jičína nejvíce komplikuje stavba nového mostu, který stále nelze napojit na již opravenou polovinu komunikace.  

“Je to tam komplikované s napojením na tu silnici druhé třídy, takže to zůstává ve stavu, v jakém to je. Dokončení je opravdu až v prosinci 2020,” konstatoval Martin Swiatkowski z ŘSD.  

   Lidé se ale zajímali také o další úseky, které se často týkaly jejich bydliště. 

“Obchvat Kunína a Šenova,” prozradila svůj zájem další žena. “Jestli už je zprovozněný úsek přes Příbor na letiště,” ukázal na mapě příchozí muž. 

Zástupci Ředitelství silnic a dálnic odpovídali na na dotazy lidí tři hodiny. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků